תוצאות הבחירות לכנסת ה-24: גוש תומכי נתניהו ובנט עם 59 מנדטים

יאיר לפיד נפגש עם מירב מיכאלי ועשוי לקבל את המנדט מהנשיא. סמוטריץ' ובנט מתנגדים להקמת ממשלת ימין שתישען על מפלגת רע"מ.

ערוץ 7 , י"ב בניסן תשפ"א | עודכן: 23:24

תוצאות הבחירות לכנסת ה-24: גוש תומכי נתניהו ובנט עם 59 מנדטים-ערוץ 7
יאיר לפיד
צילום: אלעד גוטמן.

ועדת הבחירות המרכזית פרסמה הערב (חמישי) את התוצאות הכמעט סופיות של הבחירות לכנסת ה-24. שיעור ההצבעה בבחירות עמד על 67.4%.

הליכוד עם 30 מנדטים, יש עתיד - 17, ש"ס - 9, כחול לבן - 8, ימינה - 7, העבודה - 7, יהדות התורה - 7, ישראל ביתנו - 7, הציונות הדתית - 6, הרשימה המשותפת - 6, תקווה חדשה - 6, מרצ - 6, רע"מ - 4.

גוש המפלגות התומכות בבנימין נתניהו כולל סיעת ימינה נהנה רק מ-59 מנדטים בלבד. גוש מתנגדי נתניהו - מפלגות השמאל, הערבים, סער וליברמן נהנה מ-61 מנדטים.

המנדט העודף שקיבלו תקווה חדשה וימינה במסגרת חלוקת הקולות, אשר התנדנד לאורך חלק משעות הספירה, נותר אצל "תקווה חדשה".

יו"ר מפלגת העבודה ח"כ מרב מיכאלי ויו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד נפגשו הערב כדי לדון בשיתופי הפעולה האפשריים לגיבוש "קואליציית שינוי והחלפת שלטון נתניהו". הוחלט כי שיחות נוספות יתקיימו בהמשך.

לפי הערכות, יאיר לפיד יצליח לקבל את מירב הממליצים אצל נשיא המדינה, וייתכן כי בשבוע הבא יקבל מהנשיא ריבלין את המנדט להקמת הממשלה. בליכוד בוחנים אפשרות להקים ממשלת ימין-מיעוט שתישען על הימנעות של מפלגת רע''מ, אולם בנט וסמוטריץ' מתנגדים לקואליציה כזו.

יו"ר מפלגת תקווה חדשה גדעון סער הגיב לתוצאות הבחירות ואמר: ''עם פרסום התוצאות הסופיות של הבחירות ברור שלנתניהו אין רוב להקמת ממשלה בראשותו. עתה יש לפעול למיצוי האפשרות להקמת ממשלת שינוי. כפי שהודעתי בליל הבחירות: אגו לא יהיה שיקול''.

מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, אורלי עדס, אמרה עם פרסום התוצאות הסופיות: "זה אחד הימים המאושרים בחיי. יש כאן עובדים מדהימים שעשו מאמצים אדירים, שחקני נשמה של השירות הציבורים, סיירת מטכ"ל שלא ניתן להתעלם ממנה וממה שעשינו כאן לאורך כל הדרך".

תוצאות האמת: