המחווה של השר ליום ההולדת של הרבי

לרגל ציון יום הולדתו ה-119 של הרבי מחב"ד, השר גלנט חתם על 'הצהרת החינוך' הנתמכת מזה שנים על ידי נשיאי ארה"ב לדורותיהם

תגיות: חב"ד
מיכל לוי , י"ג בניסן תשפ"א

המחווה של השר ליום ההולדת של הרבי-ערוץ 7
מעמד החתימה
צילום: דוברות

 שר החינוך יואב גלנט חתם על "הצהרת יום החינוך" כמחווה לחסידות חב"ד.

"הצהרת יום החינוך" מכירה במעמדו של הרבי מחב״ד כדמות חינוכית שצריך ללכת בדרכה וקוראת לכולם להקדיש את היום הזה ליום חינוך.

את ההצהרה פותח הרבי במילים "כשם שחובה על האדם להניח תפילין מדי יום, כך חוב גמור להקדיש חצי שעה מדי יום למחשבה אודות חינוך ילדיו". בהצהרה החשובה שנחתמה על ידי שר החינוך הוא קורא לכולם ליישם את בקשתו של הרבי ביום ההולדת שלו כמתנה לרבי.

מזה שנים נוהגים נשיאי ארה"ב להכיר ביום המיוחד הזה כיום חינוך מיוחד בו לומדים תלמידי בתי הספר על משנתו של הרבי ומפעל חייו. גם ההצהרה שנחתמה היום מבוססת על הצהרתו של נשיא ארה"ב לשעבר רולנד רייגן.

בשעות הבוקר המוקדמות צלצל שר החינוך יואב גלנט לנציגי חסידות חב"ד ואמר: "אני רוצה לתת מתנה לרבי לרגל יום ההולדת ה-119 ותחילת שנת ה-120. תבואו היום ואני אחתום על ההצהרה".

מי שיזם את המהלך ופעל בתוקף על מנת שהוא יבוצע, הוא סגן שר החינוך מאיר פרוש.

למרות שזהו יום אחר הבחירות, התעקש השר גלנט שהטקס, אליו הוזמנו נציגי אגודת חסידי חב"ד, צעירי חסידי חב"ד ורשת אוהלי יוסף יצחק, יערך דווקא במשרד החינוך, משום "שזהו המקום שאחראי על חינוך ילדי ישראל ואני רוצה לתת להצהרה הזו את החשיבות שמגיעה לה".

לפגישה הוזמן גם יו"ר אגודת חב"ד ויו"ר צעירי אגודת חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב שסיפר לשר על מבצע החלוקה הענק במסגרתו חולקו מאות אלפי כזית מצה ואף העניק לשר ולצוות לשכתו מצות מהודרות.

כמו כן השתתף הרב אריאל למברג ומנכ"ל הרשת אליהו קריצ'בסקי שסקר בפני השר את פעילות הרשת וקרא לו לטפל בכל הנושא של ילדי החוץ וילדי השלוחים.

השר התחייב לטפל בנושא יחד עם מנכ"ל משרד החינוך וסגן השר מאיר פרוש וציין את הקשר המיוחד שלו לשלוחים והערכתו הרבה לפעילות חסידות חב"ד והבטיח להמשיך ולעזור ככל שהוא יתבקש.