תהלה פרידמן
תהלה פרידמן צילום: פלאש 90

חברת הכנסת תהלה פרידמן (כחול לבן) שלא התמודדה לכנסת ה-24, היתה בחרדה כששמעה את המדגמים שמנבאים 61 מנדטים לגוש תומכי נתניהו.

פרידמן סיפרה לעיתון הארץ: ''הייתי בחרדה מטורפת, ממשלת ימין מלא־מלא זה קטסטרופה, בלי איזונים ובלמים, בלי ייצוג לחלקים רחבים, לאנשים שמאמינים במדינה לאומית וליברלית. זה מאוד הפחיד אותי. זו ממשלה שתלויה באיתמר בן גביר, בחרדים ובחרד"לים. הערכים ההומניסטים והליברלים בסכנה".

''ההחלשה השיטתית של מערכת המשפט והיחס לנשים אצל מפלגת 'הציונות הדתית' זה זוועה. ההצעה להקים מאגר של מתלוננים בתלונות שווא מסוכנת. כשמישהו מהם יעמוד בראש ועדת חוקה, אתם יודעים מה הם יתקעו, את מי יקדמו, כל דיני המשפחה זה חושך. מי יילחם על זכויות נשים? אני באה עכשיו מפגישה עם הייטקיסט שעשה אקזיט''.

פרידמן מחמיאה לח"כים החרדים ועוקצת אותם: ''הח"כים החרדים מעולים כי יש להם קילומטראז'. עד שחבר כנסת חדש מבין מה משה גפני עושה, הוא כבר העביר מיליונים, הם מקצוענים. וגם יש אצלם תרבות של חניכה. כי מה הופך חבר כנסת למצוין? להבין את התקנון ולשלוט בו. פשוט ניסיון. יש משהו בצד הליברלי של המפה שכל הזמן רוצה — 'תרגשו אותי', 'תביאו מישהו חדש', מה שהיה כבר משעמם''.

על הציונות הדתית אמרה פרידמן כי "הרוב מצביע לימין. אבל כיום חלקה גם עם סער וכחול לבן. יש תזוזה של דתיים ליברלים והח"כים הציונים־דתיים מפוזרים. בכחול לבן היו חמש נשים דתיות, אני לא פחות ציונית דתית מבצלאל סמוטריץ'. בנושא המדיני הציונות הדתית כמעט כולה ימין, אבל בנושאים אחרים — כמו כלכלה, דת ומדינה — יש כיום דתיים בשני הצדדים".