יוסי דגן ועוזי דיין באתר מזבח יהושע
יוסי דגן ועוזי דיין באתר מזבח יהושע צילום: צבי סוכות

חול המועד פסח יביא לשומרון על פי הציפיות עשרות אלפי מטיילים מכל הארץ. בין יתר האתרים באזור יוכלו המטיילים להגיע לראשונה למזבח יהושע הנמצא על הר עיבל, ביום שני הקרוב מהשעה 9:00 ועד השעה 16:00.

במועצה האזורית שומרון אומרים כי בניגוד לשנים קודמות הפעם יוכלו המטיילים להגיע למקום עצמאית במהלך כל היום, ללא תיאום מראש.

ההנחיה החדשה שנתמכת על ידי הצבא מגיעה על רקע ההרס שבוצע במקום לפני מספר שבועות על ידי הרשות הפלסטינית שפגעה בחומה המקיפה את מזבח יהושע. ראש המועצה יוסי דגן פנה לראש הממשלה ולשר הביטחון ודרש לאבטח את האזור.

המטיילים שיגיעו לאזור יהנו מפעילויות לכל המשפחה כולל סדנת עפיפונים, 'המירוץ למיליון' אינטראקטיבי, תצפית מרהיבה לעבר העיר שכם, הדרכות חינוכיות, פינות ישיבה מוצלות ועוד. היציאה למקום תתבצע ברכבים משבי שומרון, הדרך משולטת ותהיה מאובטחת על ידי צה"ל.

ראש המועצה יוסי דגן אמר כי מי שרצה להרוס את האזור ולפגוע באתר מורשת יהודי עתיק וחשוב כל כך יקבל אלפי מטיילים באותו מקום: "האתר שוקם והקיבולת שלו יכולה להגיע לאלפי מטיילים, אני מזמין את כולם להגיע לאתר המורשת ההיסטורי שיש לו גם חשיבות לאומית וגם בינלאומית, בואו לשומרון".

אתר מזבח יהושע בהר עיבל
צילום: תיירות שומרון
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו