משלוח אמזון. אילוסטרציה
משלוח אמזון. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

מסמך שהודלף על ידי נהגי חברת "אמזון" לאתר The Intercept חושף את תנאי העבודה הקשים איתם הם נאלצים להתמודד.

במסמך נכתב כי מרבית הנהגים נאלצים לעשות את צרכיהם בבקבוק במהלך נסיעותיהם מחשש שיאבדו את מקום עבודתם במידה ולא יצליחו לספק את כל החבילות שברשותם, ועקב מחסור בגישה לשירותים במהלך היום.

חברת "אמזון" הכחישה תחילה את הדיווחים על תנאי העבודה הקשים של הנהגים, אולם מסמך פנימי נוסף שדלף חושף כי ראשי החברה היו מודעים לבעיה אך לא ביצעו שום פעולה בנושא.

"הערב, אחד העובדים גילה צואה אנושית בשק 'אמזון' שהוחזר לתחנה על ידי נהג. זהו האירוע השלישי בחודשיים האחרונים שבו שקים הוחזרו לתחנה עם צואה אנושית בפנים. אנו מבינים כי לנהגים יש מקרי חירום בזמן שהם בכבישים, ובמיוחד במהלך מגיפת הקורונה, הנהגים נאבקים למצוא חדרי אמבטיה בזמן מסירת המשלוחים. אך ללא קשר, הנהגים אינם יכולים להחזיק שקים עם צואה אנושית בפנים. שמנו לב כי לאחרונה נותר זבל לא סניטרי בתוך שקים: מסכות משומשות, כפפות, ובקבוקים מלאי שתן", נכתב בהודעת הדואר האלקטרוני שפירסמו ראשי "אמזון" לעובדים, לאחר שהכחישו תחילה את הדיווחים על תנאי העבודה הקשים של העובדים.

הנהגים, מצידם, טענו בפני אתר The Intercept כי הם נאלצים לעשות את צרכיהם בשקים של אמזון או בבקבוקים עקב חשש שיפוטרו מעבודתם במידה ולא יצליחו למסור את כל החבילות שברשותם, ועקב מחסור בתאי שירותים במהלך יום העבודה.

לאחרונה דווח גם ש"אמזון" דורשת מ-75,000 נהגי המשלוחים שלה לחתום על טפסי "הסכמה ביומטרית", ואלו שיסרבו יאבדו את מקום עבודתם.

ההסכם מאפשר ל"אמזון" להציב מצלמות בתוך המשאיות שיעקבו אחרי כל תנועה של הנהג, לרבות פיהוק, תנועות אחרות או איבוד תשומת לב במהלך הנהיגה. נהגי החברה הביעו תרעומת על הדרישה, וטענו כי מדובר בחדירה לפרטיותם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו