גדעון סער לנתניהו: ''זוז הצידה, שחרר את ישראל''

ליברמן ולפיד נפגשו הבוקר (שישי) ודנו בדרכים להקמת ממשלה. גדעון סער קרא לראש הממשלה ''להסיק סוף סוף את המסקנה הפטריוטית המתבקשת"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בניסן תשפ"א

גדעון סער לנתניהו: ''זוז הצידה, שחרר את ישראל''-ערוץ 7
גדעון סער
צילום: Gili Yaari/Flash90

יו"ר מפלגת תקווה חדשה, גדעון סער, קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו להתפטר מתפקיד יו"ר הליכוד ולאפשר הקמת ממשלה בישראל.

''בפעם ה-4 תוך שנתיים כשל נתניהו ולא הצליח להשיג רוב פרלמנטרי של 61. ללא נתניהו - ניתן להקים ממשלה יציבה בקלות ובמהירות", אמר סער.

''אם ישראל חשובה לנתניהו יותר מהמשך האחזותו בשלטון - עליו להסיק סוף סוף את המסקנה הפטריוטית המתבקשת. אני קורא לנתניהו: זוז הצידה, שחרר את ישראל ואפשר לה להתקדם'', הוסיף.

בתוך כך, יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, נפגש היום ודנו על האפשרויות להקמת ממשלה. השניים קבעו לדבר בקרוב שוב.

בינתיים נמשכים המאמצים בליכוד להשיג ''עריקים'' מגוש מתנגדי נתניהו. חברת הכנסת שרן השכל ממפלגת תקווה חדשה כתבה בטוויטר: ''תודה לכל שליחי הליכוד שמציעים לי עד חצי המלכות, אבל אין מצב. אני נאמנה לערכים שבשמם הוקמה תקווה חדשה, ולא לתיקים. שחררו''.

בעיתון ידיעות אחרונות דיווח כי הליכוד ירכז מאמצים בימים הקרובים במטרה למנוע מנפתלי בנט ומגדעון סער להצטרף לממשלה שאינה ימנית.

נתניהו איבד אתמול את הסיכוי להרכיב ממשלה עם יו"ר רע"מ מנסור עבאס לאחר שיו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' הבהיר כי לא יתמוך במהלך כזה. "לא תקום ממשלת ימין שתתבסס על רע"מ של עבאס", אמר סמוטריץ', "לא מבפנים, לא מבחוץ, לא בהימנעות, ולא באיזה ישראבלוף אחר".

אף על פי שנתניהו וכמה שרים בליכוד תמכו בשיתוף פעולה עם רע"מ, נראה כי אפשרות זו ירדה כאמור מהפרק. המטרה של נתניהו כרגע היא לנהל קרב בלימה נגד הקמת ממשלה חליפית. כרגע בנט מסרב לגלות את התוכניות שלו. הוא רק הבטיח שלא יהיו בחירות חמישיות והצהיר ש"יקבל את ההחלטה הטובה ביותר למדינת ישראל".

בדיווח של העיתונאי יובל קרני נאמר כי בליכוד הוחלט לנהל קמפיין אגרסיבי נגד בנט ונגד סער שיכלול בין היתר הפגנות נגד השניים, מחאה ברשתות החברתיות ושליחת הודעות טקסט לסלולריים של חברי הרשימות – נגד האפשרות שבנט יצטרף לממשלה שאינה ימנית או יעמוד בראשה, ונגד סער שמונע לטענתם הקמת קואליציה כזו. "בנט יצטרך להסביר איך הוא מצטרף לממשלה עם מרצ והמפלגות הערביות", אמר בכיר בליכוד.

ועדת הבחירות המרכזית פרסמה אמש את התוצאות הכמעט סופיות של הבחירות לכנסת ה-24. שיעור ההצבעה בבחירות עמד על 67.4%.

הליכוד עם 30 מנדטים, יש עתיד - 17, ש"ס - 9, כחול לבן - 8, ימינה - 7, העבודה - 7, יהדות התורה - 7, ישראל ביתנו - 7, הציונות הדתית - 6, הרשימה המשותפת - 6, תקווה חדשה - 6, מרצ - 6, רע"מ - 4.