חנוך דאום
חנוך דאוםצילום: באדיבות המצולם

העיתונאי חנוך דאום מתייחס בטורו השבועי בעיתון "ידיעות אחרונות" לתוצאות הבחירות במגזר הציוני דתי.

"משהו רע ומשהו טוב שאני לוקח מתוצאות הבחירות. נפתח ברע. ברע מאוד אפילו: למרות שמספר 7 במפלגת העבודה נכנסת לכנסת, ואלה לא ימים קלים לזכרון יעקב, מה שאותי העציב היא דווקא כניסתו של מספר 6 ברשימתו של סמוטריץ', אותו אבי מעוז שכל משנתו היא קריאת תיגר על כל מה שליברלי ועל כל מי שחושב אחרת ממנו.

מעוז הוא נציג של מפלגה קיקיונית בשם נעם, אדם חשוך וקיצוני שמייצג קבוצה ביזארית וזעירה. העובדה שהוא נכנס לכנסת היא נוראית בעיניי, ומי שאחראי לעניין הוא ראש הממשלה, שהשקה את סמוטריץ' במנדטים לרוב. כמי שבא מהציונות הדתית, העובדה שרשימה שיש בה טיפוסים כמו בן גביר ומעוז מביאה מספר מנדטים זהה לרשימה שיש בה את מתן כהנא ואלון דוידי היא בעיניי זוועת עולם. פשוט טרגדיה לציבור הסרוג שבמהות שלו רוצה להשתלב ולהיות חלק, בעוד נציגיו מחפשים בעיקר ריב ומדון".

דאום מרוצה ממספר המנדטים בהם זכה בני גנץ, "הנחמה שיש בתוצאות הבחירות הללו זו ההחלטה של אנשים רבים לתת לגנץ הזדמנות נוספת. למחול לו. לתת לו כוח ולהעריך את זה שהוא ניסה. יש בעיניי משהו יפה בכך שציבור גדול יודע להעריך את מי שכאילו יצא פראייר, את מי שהושיט יד וניסה, אולי בנאיביות, ללכת לאחדות, ועשה זאת מתוך דאגה אמיתית לישראל. היה משהו כמעט מתוק בדבקות של גנץ במטרה, בהסתפקות שלו במועט ובדרך שבה הוא נשאר על המגרש, והיה משהו עוד יותר מתוק בכך שהישראלים נתנו לו את החיבוק בחזרה".