בני גנץ
בני גנץ צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הממשלה היתה אמורה להתכנס מחר (שני) לישיבה ראשונה מאז הבחירות ובין היתר לאשר תקציב של שבעה מיליארד שקלים להמשך המאבק בקורונה.

אלא שלשכת שר הביטחון הודיעה כי לא תסכים לקיים מחר ישיבת ממשלה.

"לאור סירוב גוש הליכוד ונתניהו לאשר בישיבת הממשלה מינוי קבע של שר משפטים, מה שיביא לפגיעה בשלטון החוק ובדמוקרטיה, לא תתקיים מחר ישיבת הממשלה", נמסר מטעמו של בני גנץ.

בליכוד הגיבו להודעה בזעם. "שערורייה שלא תיאמן: בשביל מינויים וג׳ובים גנץ מונע את חתימת החוזים למיליוני חיסונים שנדרשים לאזרחי ישראל לקראת החיסון הבא. אם הממשלה לא תאשר מיידית את החוזים שהשיג ראש הממשלה נתניהו, חברות החיסונים עלולות לבטל אותם ולהעבירם למדינות אחרות".

"בני גנץ פועל בחוסר אחריות שמסכן את שלומם ובריאותם של כל אזרחי ישראל. גנץ לפני הכל", נמסר מטעם הליכוד.

שר הבריאות יולי אדלשטיין פרסם פוסט בעקבות ביטול הישיבה בו כתב, "אזרחי ישראל - אלו הנושאים שביקשתי מהממשלה לאשר מחר ובעקבות חוסר האחריות המשווע של השר גנץ הם לא יעלו להצבעה. הדבר יביא לנזק עצום כפי שאפרט לכם כאן:

1. אובדן היכולת לרכוש חיסונים רבים נוספים כדי להיות מוכנים להמשך המאבק בקורונה לחודשים הקרובים, אם נצטרך לתת מנות נוספות.

2. עצירת התשלום למעבדות השונות, עצירת רכש של ראגנטים, עצירת תשלום לספקי דיגום שונים. בלי זה - אין יכולת לבצע בדיקות. אם אין בדיקות - אין שליטה על הקורונה".

3. מניעת תשלום למפקדת אלון של פיקוד העורף, האחראית על קיום החקירות האפדימיולוגיות. אם יש זמן שהחקירות אפקטיביות - זה עכשיו, כשהתחלואה יחסית נמוכה.

4. מניעת תקציב להמשך העבודה של "מגן ישראל" והמשל"ט - הגוף שמנהל למעשה את המאבק בקורונה. הקמתי את הגוף הזה כדי שהמאבק בקורונה יהיה אפקטיבי. בלעדיו המאבק בקורונה יירד 10 מדרגות באיכות.

5. מניעת תשלום עבור אחסון החיסונים.

6. עצירת תקציב ייעודי לקופות החולים ובתי החולים לטובת טיפול נפשי בעקבות נזקי הקורונה.

7. מניעת שיפוי לקופות ולבתי החולים על הטיפול בחולי הקורונה.

זאת המציאות. על זה גנץ עושה שרירים. אחרי ההצלחה הכבירה של החיסונים והטיפול בקורונה, אחרי שהמשק חוזר למסלולו, גנץ יחזיר אותנו חודשים אחורה. אפילו לא חשובה הסיבה. הבריאות של כולנו היא לא צד במאבק פוליטי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו