נגיף הקורונה
נגיף הקורונה צילום: איסטוק

למרות כל ההתבטאויות הפומביות של חוקרי ארגון הבריאות העולמי כי נגיף הקורונה עבר מבעלי חיים לבני אדם, המנהל לשעבר של המרכז האמריקאי לבקרת מחלות, רוברט רדפילד, טוען כי לדעתו "הנגיף הצליח לברוח ממעבדה בווהאן, שם יוצר, כבר בחודש ספטמבר או אוקטובר בשנה שעברה".

בראיון לרשת CNN אמר רדפילד כי הוא מאמין שהנגיף לא שהה בגופם של בעלי חיים לפני שעבר בדרך מסויימת לבני אדם, אלא יוצר במעבדה בסין אך הצליח להימלט ממנה ולהתפשט ברחבי העולם.

"אני נמצא בנקודת המבט שאני עדיין סבור שהאטיולוגיה הסבירה ביותר של הפתולוגיה הזו בווהאן הייתה ממעבדה. נמלטה משם. אנשים אחרים לא מאמינים בזה, וזה בסדר. בסופו של דבר המדע יבין את זה. זה לא יוצא דופן שפתוגנים נשימתיים שעובדים עליהם במעבדה מדביקים את עובד המעבדה. זה לא מרמז על שום כוונה. זו רק דעתי, אבל אני וירולוג. ביליתי את חיי בווירולוגיה", אמר רדפילד בראיון לסנג'אי גופטה, הכתב הרפואי של רשת CNN.

הוא לא הסביר מדוע הוא מאמין בתאוריה ולפיה בוירוס יוצר באופן מכוון במעבדה והצליח להימלט ממנה ולגרום למגיפה ברחבי העולם, אך הוסיף כי כי "כוירולוג אינני מאמין כי הנגיף יכול היה להיות כל כך מדבק כאשר הוא עבר מבעלי חיים לבני אדם". גם הנשיא ג'ו ביידן נשאל ביום שישי לדעתו על מקור הנגיף וכיצד עבר אל בני האדם, אך סירב להביע את דעתו.

"יש לי תיאוריות, אבל אני לא מדען. אני אחכה עד שהקהילה המדעית תבצע את השיפוט הזה", אמר ביידן לכתבים בבית הלבן. כזכור, ארגון הבריאות העולמי שלח קבוצת מדענים לסין על מנת לחקור את מקור נגיף הקורונה, ולטענת החוקרים מדובר בנגיף שעבר מבעל חיים, ככל הנראה עטלפים, לגופם של בני אדם.

 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו