דרעי: ש"ס תמליץ על נתניהו כראש הממשלה

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי אמר כי ש"ס תמליץ על בנימין נתניהו כראש הממשלה כפי שהתחייבה במערכת הבחירות. הוא קורא לבנט ולסער להצטרף.

ערוץ 7 , ט"ז בניסן תשפ"א

דרעי: ש"ס תמליץ על נתניהו כראש הממשלה-ערוץ 7
אריה דרעי
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי אמר כי ש"ס תמליץ על בנימין נתניהו כראש הממשלה כפי שהתחייבה במערכת הבחירות.

"ש"ס תפעל להקמת ממשלה ימנית בראשות נתניהו שתשמור על הזהות היהודית של המדינה ותפעל למען השכבות החלשות. ש"ס קוראת לכל מפלגות הימין, בעיקר לימינה ולתקווה חדשה, להתעלות מעל כל השיקולים האחרים ולהצטרף לממשלת ימין מלא בראשות בנימין נתניהו", אמר דרעי.

אמש הודיע יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, כי ימליץ בפני הנשיא על יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, לקבל את המנדט להרכבת הממשלה. לפיד נפגש בימים האחרונים עם יו"ר רע"ם, מנסור עבאס, וכן עם יו"ר העבודה, מרב מיכאלי ויו"ר כחול לבן, בני גנץ. השלושה טרם הודיעו אם ימליצו על לפיד.

בתוך כך גורמים בליכוד אמרו ל"ישראל היום": "לא מצליחים להבין את גדעון סער, יש פה הזדמנות נדירה להקמת ממשלה ימנית-לאומית יציבה כמו שתמיד קיווינו עם הליכוד, סער, בנט, הציונות הדתית והחרדים".

"גדעון סער הוא ימין, כל החבורה שלו אלו אנשי ליכוד לשעבר, אנשי ימין לאומי. הוא חייב להפסיק עם החרם המטופש הזה, יש פה אידאולוגיה ימנית לאומית לקדם. הוא יכול לקנות את עולמו בשעה אחת, יקבל כל תפקיד בכיר שיבקש, בזכותו תוקם ממשלת ימין. זו יכולה להיות עבורו מקפצה ענקית ליום שאחרי נתניהו, במקום זה הוא יימעך עכשיו מתחת ללפיד ובנט, יחבור לגוש השמאל ויעלם מהמפה תוך שנה-שנתיים".