הח"כ מש"ס שקורץ ל'כחול-לבן'?

"אני לא מבין למה עדיין לא מונה שר משפטים. אם יש הסבר שמניח את הדעת כדאי שנשמע אותו", תהה ח"כ משה ארבל מש"ס

מיכל לוי , ט"ז בניסן תשפ"א

הח"כ מש"ס שקורץ ל'כחול-לבן'?-ערוץ 7
ח"כ משה ארבל
צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

השיתוק הפוליטי בישראל גבה הבוקר מחיר נוסף בדמות ביטול ישיבת הממשלה על ידי כחול-לבן. הנימוק: סירוב הליכוד לאשר מינוי קבוע לשר המשפטים.

"לאור סירוב גוש הליכוד ונתניהו לאשר בישיבת הממשלה מינוי קבע של שר משפטים, מה שיביא לפגיעה בשלטון החוק ובדמוקרטיה, לא תתקיים מחר ישיבת הממשלה", נמסר אמש מטעמו של בני גנץ.

בליכוד תקפו בחריפות את כחול-לבן ובני גנץ וטענו כי הוא פוגע בבריאות הציבור בשם הפוליטיקה ובמשרד הבריאות אף חידדו ואמרו כי ביטול ישיבת הממשלה עלול להזיק למבצע החיסונים המרשים.

למרות שש"ס מיישרת קו בזירה הפוליטית באופן מוחלט עם הליכוד, הבוקר צוטט ח"כ משה ארבל מש"ס עם 'תהיות' ותובנות משלו למשבר הפוליטי.

"אני לא מבין למה עדיין לא מונה שר משפטים. אם יש הסבר שמניח את הדעת כדאי שנשמע אותו", אמר בראיון לרשת ב'.

ארבל התייחס אף להצהרות פרופ' חזי לוי לפיהן ביטול ישיבת הממשלה עלול להזיק לבריאות הציבור. "אני לוקח בחשדנות רבה את האמירות שביטול הישיבה עולה בחיי אדם, אני מקווה מאוד שזה לא כך", הוסיף.

בדבריו הביע תקווה כי גדעון סער ומרכיבים נוספים בגוש השמאל יצטרפו לבנימין נתניהו. "הגיע הזמן שגם גדעון סער ונפתלי בנט יבינו שיציאה לבחירות חמישיות היא מחיר כבד מדי, יפרו כמה הבטחות שנתנו לבוחר ויצטרפו לממשלה תחת נתניהו", אמר.

ארבל הסביר כי בסופו של יום הם יתקשו לחבור לממשלת שמאל שכן הצטרפות של מפלגה חרדית לממשלה מושתתת על קווי יסוד, וקוי היסוד של השמאל אינם עולים בקנה אחד עם קווי היסוד של ש"ס.