ישיבת מצפה רחובות מתרחבת

ישיבה תיכונית "מצפה רחובות", השלוחה של ישיבת "מצפה יריחו", נמצאת כעת בעיצומה של קליטת תלמידים חדשים לקראת שנת הלימודים תשפ״ב.

בשיתוף "מצפה רחובות" , י"ז בניסן תשפ"א | עודכן: 08:54

ישיבת מצפה רחובות מתרחבת-ערוץ 7
תלמיד הישיבה שזכה בחידון התנ"ך המחוזי עם ראש הישיבה וראש עיריית רחובות
צילום: באדיבות המצלם

ישיבה תיכונית "מצפה רחובות", שלוחה חינוכית של ישיבת "מצפה יריחו", הוקמה בשנת הלימודים תש"פ ומונה כיום כ-100 תלמידים בשכבות ט'-י'.

הישיבה נמצאת כעת בעיצומה של קליטת תלמידים חדשים לקראת שנת הלימודים תשפ״ב.

לפרטים והרשמה לחצו כאן

בישיבה נמצא צוות חם ומסור שהעתיק את מגוריו ממצפה יריחו לשכונת קריית משה ברחובות. הצוות עוטף את התלמידים ביחס אישי, מסירות ואהבה לאורך כל שעות היום והלילה.

בישיבה צוות תיכון מקצועי, אדיב ואיכותי המלווה את התלמידים בלימודי התיכון ובמבחני הבגרות במקצועות השונים בדגש על מצויינות (5 יחידות), על מנת להביא כל תלמיד אל מיצוי יכולותיו ולהישגים הגבוהים ביותר.

בישיבה לומדים גמרא בשיטת הבקיאות (אותה ייסד הרב שבתי סבתו), כמו כן בישיבה לומדים משנה בשיטת "משנה סדורה" (פרי יצירת הרב דורדק ממצפה יריחו).

בישיבה חידשו לימוד קבוע של פרק יומי בתנ''ך, על-מנת להקיף את התנ"ך כולו בשנות הלימוד בישיבה.

ראש הישיבה הרב אסף כהן מצטט את רש"י: "כמו שכלה מקושטת בכד׳ קישוטים המופיעים בספר ישעיה כך כל תלמיד חכם צריך להתקשט בכד' ספרי התנ״ך. אנו זוכים בישיבה לחלק את לימודנו בין הגמרא, משנה ותנ"ך כדרך הוראת הגמרא בלימוד התורה".

"ב"ה זכינו ותלמידנו אהובנו נריה תרומי זכה במקום הראשון בחידון התנ״ך במחוז מרכז ועלה לחידון התנ״ך הארצי, אנו מברכים אותו בברכת ברכה והצלחה אף בחידון הארצי והעולמי וששם שמים יתקדש על ידו.

"אנו רואים את נריה כחלק מהתהליך של הרצון להשתלם בקודש ולהיות מחובר לתנך שהוא הספר שמייחד ומגבש את העולם כולו, את המסורת היהודית ומחבר לערכי הקודש, לציונות ולארץ ישראל".

הרב אסף כהן ראש ישיבת מצפה רחובות מספר על אופי הישיבה: "אנו משקיעים רבות בישיבה ביחס האישי לכל תלמיד, לעטוף כל אחד - 'באשר הוא שם'. יחס מיוחד זה בא לידי ביטוי הן דרך צוות הר''מים המסור וצוות התיכון והן בתוכנית חינוכית עשירה הפועלת ע״י צוות ההדרכה במהלך השנה.

''במהלך הקורונה חשוב לנו להתאים ולבנות את עצמנו מחדש על מנת לגעת בכל תלמיד ובכך לצאת אל מחוץ לדפוס המוכר ולהנחיל מערכת יצירתית שתותאם לתקופה.

''ברוך ה׳ אנו עדים לתוצאות ההשתתפות לאורך השנה, לאור ההתאמה והגמישות לכל מה שהיה אפשר בגדר המותר אם במפגשים מחוץ לישיבה ואם בשיח טלפוני תדיר על מנת לשמור תמיד על קשר ישיר עם התלמיד, כל זה מתוך החשיבות העליונה שעומדת תמיד בראש מעייננו לעטוף כל תלמיד ביחס אישי המיוחד לו.

''אנו נמצאים בשכונת קריית משה ופועלים בה בנושא החיבור לקהילה ואהבת חסד, דברים אלו באים לידי ביטוי הן בפעילויות לפי מועדי מעגל השנה והן בפעילויות סדורות הקיימות כאן.

"אנו כישיבה צומחת מאמינים מאוד באחריות ובבגרות האישית של כל תלמיד, דבר זה בא לידי ביטוי משמעותי בתקופת הקורונה:

אני שומע הרבה אנשים שאומרים שהחינוך בשנה הזאת נפגע עד לא היה, אני מסכים עם זווית מסוימת אבל יש גם זווית אחרת- לפתע התלמיד מבין שיש לו אפשרות להעביר זמנו ללא שימת לב בבית אך יש לו גם את האפשרות לנהל את סדר יומו ולהיות כאדם בוגר, לדעת להיכנס לשיעור וללמוד גמרא ועוד, וכשהתלמיד בוחר בזה זה דבר גדול מאוד שהגענו אליו. זו רק דוגמא אחת מיני רבות בהן האחריות עברה מהרמים והצוות אל התלמידים".

''אנו בימים אלו בעיצומו של תהליך הרחבת הישיבה יחד עם ראש העיר ידידינו מר רחמים מלול ועם ידידנו היקר מר אמיתי כהן חבר מועצת העיר ויו"ר רשת חוויות ששותף ומסייע לנו רבות ב"ה כבר מימי רעיון הקמת הישיבה בכל אשר ימצא לו. אנו מזמינים אתכם לבוא ולהיות חלק ממשפחת ישיבת מצפה רחובות להגביר ולהגדיל את הקודש בשמחה ובאהבה בעזרת ה'. תנופת הצמיחה הינה הן בקליטת תלמידים והן בקליטת צוות", מוסיף הרב אסף כהן.

לפרטים והרשמה לחצו כאן

ימי הבחינה הקרובים:
יום שלישי כד' ניסן
יום שלישי א אייר