חולת קורונה בהיריון בהיריון נפטרה בסורוקה, העובר לא שרד

אישה בת 45 בחודש התשיעי להריונה הובהלה לחדר הלם תוך ביצוע פעולות החייאה. הצוות הרפואי ניסה להציל את חייה אך מותה נקבע.

ערוץ 7 , ט"ז בניסן תשפ"א

חולת קורונה בהיריון בהיריון נפטרה בסורוקה, העובר לא שרד-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: איסטוק

חולת קורונה בת 45 בחודש התשיעי להריונה נפטרה היום (שני) בבית החולים סורוקה בבאר שבע יחד עם עוברה.

האישה הובהלה על ידי מד"א לחדר הלם בסורוקה תוך ביצוע פעולות החייאה. הרופאים ניסו להציל את חייה במשך דקות ארוכות אך בסופו של דבר נקבע מותה של האישה וגם של העובר בבטנה.

על רקע התקדמות מבצע החיסונים ולאור הירידה בתחלואה סיפר היום ממונה הקורונה הפרופסור נחמן אש כי אחרי החגים יתקיים דיון באפשרות להפסיק את השימוש בהן באוויר הפתוח. "זה נכון שמבחינה מקצועית המסכות הרבה פחות משמעותיות במרחב הפתוח. אנחנו עדיין רוצים שאנשים בקבוצות ובמקומות סגורים יעטו מסכות".

בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב הסביר אש מדוע הממשלה חייבת לאשר מיידית את רכש החיסונים: "השוק של החיסונים מאוד מורכב. כל העולם מתנפל על החיסונים שנמצאים במחסור, ולכן חשוב לשים את היד על זה כמה שיותר מוקדם".

לדבריו אישור התקציב בישיבת הממשלה אמור לכלול גם רכישת חומרים לביצוע בדיקות הקורונה ונושאים נוספים הקשורים למאבק בקורונה. "לכן חשוב לאשר את התקציב כמה שיותר מוקדם", הוא הוסיף.

כזכור, יו"ר כחול לבן בני גנץ הודיע אתמול על ביטול ישיבת הממשלה שתוכננה להיום. בהודעה שפרסמה לשכתו נמסר כי "לאור סירוב גוש הליכוד ונתניהו לאשר בישיבת הממשלה מינוי קבע של שר משפטים, מה שיביא לפגיעה בשלטון החוק ובדמוקרטיה, לא תתקיים מחר ישיבת הממשלה".

בליכוד הגיבו: "בשביל מינויים וג׳ובים, גנץ מונע את חתימת החוזים למיליוני חיסונים שנדרשים לאזרחי ישראל לקראת החיסון הבא".