המטה ללוחמה בטרור: איראן תנסה לפגוע ביעדים ישראלים

היעדים שבהם קיימת סבירות גבוהה לפעילות איראנית: גאורגיה, אזרבייג'ן, אבו דאבי, דובאי, בחריין, החבל הכורדי בעיראק, טורקיה, ירדן ומצרים.

ערוץ 7 , ט"ז בניסן תשפ"א

המטה ללוחמה בטרור: איראן תנסה לפגוע ביעדים ישראלים-ערוץ 7
אילוסטרציה
Flash 90

המטה ללוחמה בטרור פרסם הערב (שני) את עיקרי הערכת הסיכונים לישראלים בחו"ל מצד גורמי טרור.

בעקבות הירידה בתחלואה מנגיף הקורונה ומספרם הרב של המחוסנים, צפויה התגברות משמעותית בתיירות היוצאת.

בחודשים האחרונים איימו גורמים איראניים לפגוע במטרות ישראליות. מטען חבלה התפוצץ בינואר סמוך לשגרירות ישראל בהודו וגורמים רשמיים בהודו קבעו כי איראן עומדת מאחורי הנחת המטען.

במטה ללוחמה בטרור מעריכים כי איראן תמשיך בתקופה הקרובה לפעול לקידום פגיעה ביעדים ישראלים. זירות בעלות סבירות גבוהה לפעילות כזו, הן מדינות בקרבת איראן – כגון גאורגיה, אזרבייג'ן, אבו דאבי, דובאי, בחריין, החבל הכורדי בעיראק, כמו גם מדינות במזרח התיכון בהן מבקרים ישראלים (כגון תורכיה, ירדן ומצרים).

במקביל, ארגוני הג'האד העולמי, בדגש על ארגון "המדינה האסלאמית" (דאע"ש) ותומכיהם ממשיכים להפגין מוטיבציה ולהוציא אל הפועל פיגועים במדינות שונות בעולם, כולל במדינות בהן מבקרים ישראלים. כך, מוקדי הפעילות המרכזיים של ארגוני הג׳האד העולמי הם באזור הסהל בדגש על מאלי ובורקינה פאסו, מרכז אפריקה, בדגש על צפון ניגריה והמדינות השכנות. במזרח התיכון בדגש על סיני, באסיה בדגש על מלזיה, אינדונזיה, חבל קשמיר בהודו ודרום הפיליפיניים.

כמו כן, קיימת מוטיבציה של פעילי הג׳האד העולמי לבצע פיגועים במדינות המערב. נזכיר כי בשנה האחרונה בלטה קריאה מפורשת של הנהגת "המדינה האסלמית" (דאע"ש) לפעילי הארגון בסיני ובסוריה, לפגוע בישראלים.

במטה ללוחמה בטרור קוראים לציבור המתכנן לבקר בחו"ל לבחון את סטטוס אזהרת המסע על יעד נבחר, טרם רכישת הכרטיסים.