טראמפ בירך בחתונה – ותקף את ביידן

הנשיא לשעבר ניצל חתונה באחוזה שלו כדי לברך את הזוג המאושר – ולתקוף את ביידן על המדיניות נגד איראן. "אתם מתגעגעים אליי?".

ניסן צור - ערוץ 7 , ט"ז בניסן תשפ"א

טראמפ בירך בחתונה – ותקף את ביידן-ערוץ 7
דונלד טראמפ
צילום: רויטרס

האורחים בחתונה שנערכה במוצאי שבת האחרון באחוזת מאר-א-לאגו לא ישכחו לעולם את הערב הבלתי שגרתי.

במהלך טקס החתונה לקח הנשיא לשעבר דונלד טראמפ את המיקרופון על מנת לברך את הזוג המאושר, וניצל זאת על מנת לתקוף את הנשיא הנוכחי ג'ו ביידן על המדיניות שלו נגד איראן, מדיניות ההגירה, ויחסיו עם סין.

על פי אתר TMZ רק אחרי 400 מילים שנגעו למדיניותו של ביידן, הגיע טראמפ לשלב הברכות לזוג הצעיר שהתחתן באחוזה שלו.

בסרטון שצולם בחתונה נראה טראמפ לבוש בטוקסידו כאשר הוא לוקח את המיקרופון ופותח בנאום מול אורחי החתונה.

"אתם יודעים, בדיוק הגעתי. כיביתי את החדשות, אני מקבל את כל מבזקי החדשות האלו והם מספרים לי על הגבול, הם מספרים לי על סין, הם מספרים לי על איראן. איך אנחנו מתנהלים מול איראן. עד כמה אתם אוהבים את זה? הם היו מוכנים לעשות עסקה, הם היו עושים הכל, והבחור הזה הולך ומבטל את הסנקציות ואז הוא אומר 'נשמח לנהל משא ומתן עכשיו', ואיראן עונה 'אנחנו בכלל לא מתעסקים עם ארצות הברית'. ובכן, הם לא רוצים להתמודד איתנו. וסין אותו דבר. הם מעולם לא התייחסו אלינו בצורה הזו", אמר טראמפ לקול צחוקם של האורחים.

לאחר מכן המשיך טראמפ בביקורת על מדיניות ההגירה והגבולות של ביידן, ואמר כי "ראיתם מה קרה לפני מספר ימים, זה היה נורא. הגבול לא טוב כעת. הגבול במצב הגרוע ביותר שמישהו ראה אי פעם".

מאוחר יותר שאל טראמפ את הקהל "האם אתם מתגעגעים אליי?" וזכה לקריאות תמיכה נלהבות ומחיאות כפיים בחזרה. מאוחר יותר בנאומו המשיך טראמפ לטעון כי תוצאות הבחירות זוייפו. "קיבלנו 75 מיליון קולות, אף אחד מעולם לא קיבל זאת. הם אמרו לי 'קבל 66 מיליון קולות, אדוני, והבחירות נגמרו'. קיבלנו 75 מיליון, אבל ראיתם מה קרה. בשעה 22:30 הם פתאום אמרו 'זה מוזר, מדוע הם סוגרים מקומות מסויימים?'. הרבה דברים קורים כרגע. רק רציתי לומר שזה כבוד להיות כאן, זה כבוד לאחר אתכם כאן במאר-א-לאגו, אתם זוג נהדר ויפה, תהנו!", כך טראמפ.