אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

הרצון להתגאות בכישורי הבישול עלו לחבר המאפיה האיטלקית בחופש שלו.

מרק פרן קלוד ביארט בן ה-53, חבר בארגון המאפיה האיטלקית, הצליח להימלט מאיטליה בשנת 2014 לאחר שהוצא נגדו צו מעצר בגין פעילותו במאפיה וסחר בסמים קשים.

לאורך שבע השנים האחרונות ניסו השלטונות והתביעה האיטלקית לאתר את מקום המסתור אליו נמלט ביארט, ללא הצלחה.

אלא שאז הגיע למשטרה האיטלקית מידע על סרטוני וידאו של חובב בישול המופיעים בערוץ יוטיוב, כאשר פניו של הטבח החובב מכוסות אך כתובות הקעקוע על גופו הופיעו מול המצלמה ותאמו לקעקועים שהיו על גופו של חבר המאפיה האיטלקית הנמלט.

במשטרת איטליה החלו לעקוב אחר סרטוני הבישול שהעלה ביארט, והבינו לפי כתובות הקעקוע כי "הטבח החובב" הוא לא אחר מאשר חבר המאפיה הנמלט והמבוקש על ידם.

ביום רביעי האחרון הפתיעו שוטרים את ביארט במקום המסתור שלו בעיירה בוקה צ'יקה ברפובליקה הדומיניקנית והודיעו לו כי לאחר שבע שנים במנוסה הוא נעצר. כאשר ביקש להבין כיצד הצליחו השוטרים לאתר אותו, הסבירו לו אלו כי "שכח להסתיר את הקעקועים שעל גופו במהלך סרטוני הבישול שלו", והם הצליחו לאתר אותו בעזרתם.

כעת יצטרף ביארט לעוד מאות חברי ארגוני פשע העומדים בימים אלו למשפט באחד מהמשפטים הגדולים בהיסטוריה של איטליה, בו עומדים לדין 355 חברי ארגוני מאפיה ופשע שונים המואשמים במעשי פשיעה רבים ובהם רצח, עינויים, חטיפות, סחיטה באיומים, סחר בסמים ועוד.

במהלך המשפט, שאמור להיארך כשנתיים, אמורים לפחות 900 עדים להעניק עדות כנגד חברי ארגוני הפשיעה האיטלקית.