הרבנית פרומן
הרבנית פרומן צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הרבנית הדסה פרומן, אלמנתו של הרב מנחם פרומן ז"ל, שהיה רבה של תקוע, פעיל שלום ומשורר, הביעה תמיכה מפתיעה ביו"ר רע"ם, מנסור עבאס וקראה להקמת ממשלה יחד איתו.

פרומן שוחחה עם בן כספית וינון מגל ב־103fm, ואמרה: "אני רואה במנסור עבאס כבעל נקודת מבט חדשה על כל הבלגן. אנחנו צריכים לחבר ולא להפריד, אלא לראות באיזה מקום שני הצדדים נפגשים. אני בטוחה שעבאס הוא נגד טרור ופעולות אלימות".

בהמשך דבריו, הוסיפה: "יש לאדם את תפיסת העולם הדתית שלו, וזה מאוד עמוק, זו לא עמדה פוליטית, והיא יכולה לחולל שינוי עמוק בחברה שלנו. השאלה היא איך מובילים את זה בתוך החברה הישראלית. עבאס אומר שהוא ילך עם מי שיעזור לו לקדם את הבעיות בחברה הערבית, ולאט לאט ייבנה כאן משהו חדש. אנחנו צריכים לעשות כאן שינוי, כל הסיפור כאן מתפורר".

מוקדם יותר כתבה פרומן בפייסבוק: "מנסור עבאס הוא תלמידו של עבדאללה נימר דרוויש, שבמשך שנים רבות היה בקרב עם הרב פרומן, והוביל קו מתון של דו קיום עם העם היהודי על בסיס דתי. על רקב הקשר הזה ובהמשך לתובנות העמוקות ומרחיקות הלכת שהיו ביניהם, נוצר הבסיס לשיתוף פעולה פוליטי.

''יסלח לי ח"כ סמוטריץ', אם אומר שהתבטאויותיו מעידות על בורות במקרה הטוב, וגזענות פוגענית שאינה הולכת את הציבור שאותו הוא מייצג. מי שרוצה להוביל מפלגה לאומית, צריך להיזהר מאוד ולנקות את עצמו מלאומנות גזענות".