"החברים הולכים ואומרים, יותר ויותר, בשיחות סגורות בינתיים - 'נתניהו שם לנו ברז, נתניהו שתה אותנו בקשית מאוד עבה, לטובת סמוטריץ', מבחינתנו הוא עשה מעשה שלא ייעשה": את המילים האלה כתבה שרי רוט, הפרשנית הפוליטית של אתר 'חרדים 10', זאת בחשיפתה את מאחורי הקלעים של ניסיונות הרכבת הממשלה בקרב המפלגות החרדיות.

חבר הכנסת לשעבר מטעם מפלגת העבודה איתן כבל, טל שלו ('וואלה') ורוט דנו על הדברים, והעריכו כיצד תסתיים מלאכת הרכבת הממשלה במגזר החרדי. שרי התייחסה לדבריה: "מצד אחד הכעס הוא גדול, אך הכל בשיחות סגורות. בסוף, הנציגים החרדים מבינים שאין להם אלטרנטיבות". איתן כבל הגיב לדברים: "החברה החרדית ובעיקר החסידית לקחה מאוד ימינה, עוד לפני 'כן ביבי' או 'לא ביבי'".

על המגעים בין יו"ר רע"ם מנסור עבאס לליכוד, אמרה שלו: "אריה דרעי מנסה, כמו נתניהו, למנוע הקמת ממשלה שתחליף את נתניהו". כבל, בתגובה, השיב: "השלישייה של גנץ, סער ובנט מתחילה להיווצר וזה רק מוסיף עוד יותר שמן למדורה. החבורה של 'רק לא ביבי' בתצפית לראות מתי יתחיל נתניהו לנהל משא ומתן גלוי עם עבאס".

האם שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ יתמוך לבסוף גם הוא ביו"ר יש עתיד, יאיר לפיד? הח"כ לשעבר איתן כבל השיב: "מנקודת מבטו, לפיד הוא לא עדיפותו הראשונה, וגם לא השנייה. נתקדם בצעדים איטיים מאוד לעבר היעד".