זירת התאונה בכביש 6
זירת התאונה בכביש 6 צילום: דוברות מד"א

ארבעה בני אדם נפגעו אחר הצהריים (שלישי) בתאונת דרכים במנהרה בכביש 6 לכיוון צפון באזור יקנעם.

האב, חיים הר כסף בן ה-43 שנפצע באורח אנוש פונה על ידי צוות מד"א תוך כדי ביצוע מאמצי החייאה לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם נקבע מותו.

בתו, נערה כבת 17 שמצבה קשה, בן נוסף כבן 20 שמצבו קל עד בינוני ופעוט כבן שלוש שמצבו דומה טופלו בידי צוות מד"א ופונו גם הם לבית החולים רמב"ם.

הר כסף היה מתנדב ותיק בארגון "הצלה". העיתונאי יענקי פרבר סיפר בציוץ בטוויטר, "הצדיק הזה נהרג בתאונת דרכים בצפון, חיים הר כסף, הייתי רואה אותו כל שבת רץ לרכב ויוצא לקריאות באמצע התפילה, או באמצע קידוש, טס לרכב עם הטלית כדי להציל חיים בארגון הצלה".

רעייתו של חיים הר כסף, רויטל, התבשרה לראשונה שנהרג בקבוצת וואטסאפ בה היא חברה והגיבה: "מה אתם מפרסמים את זה? אני אשתו ולי אף אחד לא הודיע עדיין".

חובש בכיר במד"א רוסלן זינגרמן סיפר: "הייתי בנסיעה בכביש 6 כשהגעתי למחסום הכניסה למנהרה שהיה סגור כשבמקביל קיבלתי דיווח ממוקד מד"א על התאונה. נכנסתי פנימה לתוך המנהרה החדשה וראיתי את התאונה הקשה".

לדבריו, "הפצועים שכבו על הכביש כשאחד מהם מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה והאחרים בהכרה. מיד התחלנו בבדיקות רפואיות לארבעתם ובביצוע פעולות החייאה מתקדמות בפצוע אנוש".

"יחד עם הצוותים הגדולים של מד"א שהגיעו לזירה המשכנו את הטיפול הרפואי ופינינו את הפצועים לבית החולים רמבם כשמצבו של אחד מהם אנוש, הנערה במצב קשה והשניים הנוספים בינוני-קל", הוסיף זינגרמן.

הכביש נחסם ובמקום עומסי תנועה כבדים. המשטרה מבקשת מהנהגים לפנות לדרכים חלופיות.