משרד האוצר
משרד האוצר פלאש 90

כלכלני חברת דירוג האשראי S&P פרסמו היום (שלישי) עדכון בנוגע למצבה של ישראל, בו ציינו את הקושי הצפוי בהרכבת ממשלה לנוכח תוצאות הבחירות שיקשה על ריסון תקציבי.

"הבחירות האחרונות בישראל, שאף הן נותרו ללא הכרעה, העלו את אי הוודאות כלפי המשק הישראלי בטווח המיידי ואם המצב הפוליטי הזה יימשך, הוא עלול להגדיל גם את הסיכון הפיסקאלי (תקציבי) בטווח הבינוני, שכן הדבר עלול להקשות על הסכמה סביב הצורך והאופן של הקונסולדיציה הפיסקאלית", כך נאמר בעדכון.

עם זאת, בחברת דירוג האשראי הדגישו כי דירוג האשראי של ישראל (AA-/ תחזית "יציב") לא צפוי להשתנות בקרוב שכן שאר נקודות החוזקה של המשק הישראלי תומכות ומסייעות למתן את הלחץ על דירוג האשראי למרות מצבה הפיסקלי של הממשלה.

ב-S&P ציינו בין היתר כי החוב הממשלתי של ישראל ממשיך לשפר את הפרופיל שלו: המח"מ (משך חיים ממוצע של אגרת החוב) מתארך (9 שנים), משקל החוב הממשלתי הנקוב במט"ח נמוך יחסית בהשוואה בינלאומית (16% מסך כל החוב) ולא פחות חושב: רוב החוב מוחזק על ידי תושבי ישראל.

בעקבות העדכון צייץ שר האוצר ישראל כ"ץ, "אני מברך על הודעת חברת דירוג האשראי S&P כי דירוג האשראי של ישראל צפוי להישאר ברמתו הגבוהה של AA- עם תחזית יציבה, בהמשך להודעה דומה של חברת הדירוג מודיס".

"זוהי הבעת אמון בכלכלה הישראלית, ועלינו כעת לייצב את המערכת הפוליטית ולקדם את החוקים והרפורמות שיתניעו את הכלכלה והצמיחה במשק", הוסיף כ"ץ.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו