גדעון סער – תוכיח שאתה איש ימין

גדעון צריך להחליט על איזה ערך הוא מוותר בעולם המעשה, ואיזה ערך נעלה יותר בעיניו - קידום ערכי הימין או הערך המקודש של 'רק לא ביבי'?

אריאל הנדלר , י"ז בניסן תשפ"א

גדעון סער – תוכיח שאתה איש ימין-ערוץ 7
אריאל הנדלר
צילום: חופשי

בעולם המחשבה אפשר לחשוב ולומר מה שרוצים, אבל בעולם המעשה צריכים להיות פרקטיים. קמפיין בחירות נמצא בעולם המחשבה, אבל הקמת ממשלה נמצאת בעולם המעשה, וצריך לדעת כיצד לצקת בצורה פרקטית את מירב ערכינו לתוך הממשלה.

אז נכון, גדעון הבטיח שלא ישב עם ביבי. הוא גם הבטיח עוד דברים, למי ששכח או רצה לשכוח. הוא טען שהוא יותר ימני מביבי, והבטיח לקדם את ערכי הימין ובתוכם תיקון מערכת המשפט. הוא הבטיח שלא יהיו בחירות נוספות, ואמר שישיבה בממשלה תחת לפיד זה כמו ישיבה תחת פיטר פן.

אז נכון, גדעון רצה להיות מנהיג הימין, אך הבוחר הימני בחר שוב בביבי. הטענה שביבי צריך להתפטר כדי שנוכל להקים ממשלת ימין היא פשוט עיוות מוסרי. פשוט לא יאומן שנבחר ציבור אומר משפט כזה על נבחר ציבור אחר, בזמן שהשני קיבל כ''כ הרבה קולות. זה כאילו הקול של בוחרי הליכוד לא נחשב בעיני סער. זה כאילו הם שבויים בידיים של ביבי, וגדעון מציע להושיע אותם מהעריץ. אם ליכודניק היה רוצה את גדעון על פני ביבי, הוא פשוט היה מצביע גדעון. האם הפוליטיקאים באמת רוצים לזרוק לפח מליון קולות ולהרוס עוד יותר את אמון הציבור?!

לכל אדם שחפץ בערכי הימין נשארה רק אלטרנטיבה אחת שפויה, שגדעון יוותר על חתימתו לא לשבת תחת נתניהו וימליץ עליו לראשות הממשלה. רק כך תוקם ממשלת ימין מתפקדת שתעזור לכל אזרחי ישראל, ממשלה שגדעון בעצמו שאף לעמוד בראשה, אך הציבור לא תמך בו.

גדעון חייב לכבד את רצון הימין.

בעולם המעשה ישנן רק עוד 2 אופציות: ממשלת שמאל בתמיכת סער ובנט שלא תקדם שום דבר מערכי הימין, ובמקרה הרע גם תישען על המפלגות הערביות תומכות הטרור. האופציה השנייה ו'האהובה' על הפוליטיקאים שלנו היא חזרה לבחירות נוספות.

גדעון צריך להחליט על איזה ערך הוא מוותר בעולם המעשה, ואיזה ערך נעלה יותר בעיניו - קידום ערכי הימין או הערך המקודש של 'רק לא ביבי'?

אני מחכה שיארגנו הפגנה של הימין מול הבית של גדעון סער, כדי שנדרוש ממנו לקיים את הבטחותיו הימניות ולהוכיח לנו שהוא באמת ימין. זו תהיה הפגנה של כל מי שרוצה שתקום כאן ממשלה ימנית אמיתית ויציבה שרוצה למשול ולשנות. זו תהיה הפגנה של ההתיישבות הצעירה והוותיקה, של ההורים השכולים, של תושבי דרום תל אביב, של תושבי הנגב ושל כל מי שנמאס לו מהדיקטטורה של בג''ץ.

בעזרת ה' אני אהיה שם, מקווה שגם אתם. 

אריאל הנדלר הוא אברך בישיבת בית אל, סטודנט לחינוך במכללת מורשת יעקב