גדעון סער ליאיר לפיד: "אני ויתרתי על האגו, עכשיו תורך"

יו"ר תקווה חדשה קורא ליו"ר "יש עתיד" לחדול מהמהלך לאיסוף המלצות, ובמקום זאת לפעול ליצירת קואליציה חלופית. לפיד לא נותר חייב

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ז בניסן תשפ"א

גדעון סער ליאיר לפיד: "אני ויתרתי על האגו, עכשיו תורך"-ערוץ 7
גדעון סער
צילום: Gili Yaari/Flash90

יו"ר מפלגת "תקווה חדשה", חבר הכנסת המיועד גדעון סער, קורא ליו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, לחדול ממסע איסוף ההמלצות שהוא עורך כעת.

"בליל הבחירות, לפני שבוע, הודעתי שנפעל, ללא אגו, להקמת ממשלת שינוי. היום מחובתי לומר: משחק איסוף ההמלצות לא יביא להקמת ממשלה אלא נסיון תכליתי ומהיר לביסוס רוב פרלמנטרי ריאלי", צייץ סער.

"חלון ההזדמנויות מוגבל בזמן", הוסיף סער, כשהוא מכוון ככל הנראה לאפשרות לגבש רוב פרלמנטרי לממשלה בראשות נפתלי בנט, "אני ויתרתי על האגו. עכשיו תורך".

בתגובה צייץ לפיד, "כדי להקים ממשלת שינוי, נהיה מוכנים לויתורים כואבים. למול כל השמועות וההתרוצצויות של השבוע האחרון חשוב להבהיר: אין דבר שאני לא מוכן לבחון, אין אבן שלא נהפוך, אין אפשרות שלא נשקול כדי להקים את ממשלת השינוי ולהוציא את נתניהו מבלפור".

"אמרתי בזמן מערכת הבחירות, ואני אומר גם עכשיו –המדינה חשובה יותר מהשאיפות האישיות שלי, או של כל אחד אחר. המשימה של "גוש השינוי" לשבוע הקרוב היא למנוע את הסכנה שהנשיא יטיל על נתניהו את הקמת הממשלה. כדי שזה לא יקרה, כל מפלגות "גוש השינוי" צריכות להמליץ על יש עתיד, המפלגה הגדולה בגוש", הסביר לפיד את איסוף החתימות, והבהיר כי הוא אמור להיות ראש הממשלה בכל ממשלה חלופית לקיימת.

לדבריו, "מרגע שיתחיל התהליך, הכל יהיה על השולחן. נהיה מוכנים לויתורים כואבים, העיקר להקים ממשלת שינוי וללכת לעבוד כדי לרפא את המדינה משנתיים של משבר חברתי ופוליטי".