חיים הר כסף ז"ל
חיים הר כסף ז"ל צילום: יחזקאל איטקין

חיים הר כסף בן ה-43 מבני ברק, מתנדב בארגון "הצלה" ובמד"א, נהרג הערב (שלישי) בתאונת דרכים בכביש 6 ליד יקנעם.

בתו בת ה-17 במצב קשה והיא מורדמת ומונשמת בטיפול נמרץ ילדים בבית החולים רמב''ם בחיפה. בנו בשנות ה-20 לחייו נפצע קל בתאונה ופעוטה כבת שנתיים נפצעה אף היא קל.

אשתו של חיים, רויטל, גילתה על התאונה בקבוצת וואטסאפ. היא הגיבה בקבוצה: "מה אתם מפרסמים את זה? אני אשתו ולי אף אחד לא הודיע עדיין".

צילום: חופשי

כאמור, הר כסף היה מתנדב ותיק בארגון "הצלה". העיתונאי יענקי פרבר סיפר בציוץ בטוויטר: "הצדיק הזה נהרג בתאונת דרכים בצפון, חיים הר כסף, הייתי רואה אותו כל שבת רץ לרכב ויוצא לקריאות באמצע התפילה, או באמצע קידוש, טס לרכב עם הטלית כדי להציל חיים בארגון הצלה".

מאיר רוטנשטיין, חובש בכיר במד"א וחבר קרוב של הר כסף, ספד לו: "קשה לי לדבר על חיים בלשון עבר. הוא החל את דרכו במד"א לפני יותר מ-20 שנה והיה איש חסד אמיתי בכל מובן המילה - אדם טוב לב שיכול היה לעזוב הכול, רק כדי להגיע באמצע הלילה לעזור לאדם במצוקה. הוא הנחיל את ערכי העזרה והסיוע לזולת בכל אדם שבו נגע ובעקבותיו, גם הבן שלו הצטרף למד"א".

חובש בכיר במד"א רוסלן זינגרמן סיפר: "הייתי בנסיעה בכביש 6 כשהגעתי למחסום הכניסה למנהרה שהיה סגור כשבמקביל קיבלתי דיווח ממוקד מד"א על התאונה. נכנסתי פנימה לתוך המנהרה החדשה וראיתי את התאונה הקשה".

לדבריו, "הפצועים שכבו על הכביש כשאחד מהם מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה והאחרים בהכרה. מיד התחלנו בבדיקות רפואיות לארבעתם ובביצוע פעולות החייאה מתקדמות בפצוע אנוש".

"יחד עם הצוותים הגדולים של מד"א שהגיעו לזירה המשכנו את הטיפול הרפואי ופינינו את הפצועים לבית החולים רמבם כשמצבו של אחד מהם אנוש, הנערה במצב קשה והשניים הנוספים בינוני-קל", הוסיף זינגרמן.

זירת התאונה בכביש 6
צילום: דוברות מד"א
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו