זירת התאונה בכביש 6
זירת התאונה בכביש 6 צילום: דוברות מד"א

המונים מלווים למנוחות בשעה זו בבני ברק את המתנדב חיים הר כסף ז"ל שנהרג הערב (שלישי) בתאונת דרכים קשה בכביש 6 ליד יקנעם.

"אתה היית בחדרי שינה של כל כך הרבה פצועים. ראית כל כך הרבה אנשים במצבים כל כך קשים. הצלת כל כך הרבה חיים. המלץ טוב על עם ישראל. על אשתך האלמנה הצדיקה שאפשרה לך לפעול לטובת הצלת חיים אדם. ושלא נדע עוד צער", ספדו להר כסף במהלך ההלוויה.

מוקדם יותר ספדו להר כסף בכירי ארגון 'איחוד הצלה', הרב נפתלי הלפרין, אפי פלדמן וישראל אלתר וסיפרו כי הר כסף פעל רבות לאחד את פעילות ארגוני ההצלה השונים.

"לאחר שכבה הנר אנו יכולים לספר לכם בלב קרוע ועיניים דמעות שבעודנו מדברים, כותבים ודנים בכל שבוע על פעילות שני הארגונים בעיר בני ברק, מאחורי הקלעים היה אדם יקר שלא נח לרגע, היה יושב עמנו, מדבר ודן, הולך ושב, כאשר מטרתו היא מטרה אחת, לאחד את פעילות שני הארגונים לפעילות משותפת, אוהבים זה את זה ומכבדים ביחד את השבת ומצילים חיים יחדיו", סיפרו ודבריהם צוטטו ברדיו 'קול חי'.

"נגד כל הסיכויים הוא הסכים להילחם ואף לשלם מחיר יקר ורק בכדי להביא לחתימת הסכם בין שני הצדדים. היינו יושבים יחד, אני, אפי פלדמן וישראל אלתר במשרדו בשיתוף אנשים טובים נוספים והוא היה יושב בביתי וחוזר על בקשתו: 'לא אכפת לי מאיזה ארגון אתה ואיזה אפוד תלבש, העיקר בא נציל חיים יחד ונכבד את השבת היקרה'".

"מיילים משותפים הועברו וחוזה כתוב ומסודר עומד שרק ממתין לחתימה. וכל זה בשקט מוחלט, בשיתוף ההנהלה והרבנים", הוסיפו.

"חיים", הוסיפו בעיניים מצועפות, "שבת המלכה תחזיר לך בכפל כפליים. בורא העולם, אבי יתומים ואלמנות, היה שותף לסוד, הוא ראה וידע את כוונותיך האמיתיות והוא יחשיב מחשבה טובה למעשה גדול ועצום. הוא ישמור על משפחתך ואתה תעלה למרומים לעולמך לישב יחד עם הצדיקים".

ארבעה בני אדם נפגעו אחר הצהריים (שלישי) בתאונת דרכים במנהרה בכביש 6 לכיוון צפון באזור יקנעם.

האב, חיים הר כסף בן ה-43 שנפצע באורח אנוש פונה על ידי צוות מד"א תוך כדי ביצוע מאמצי החייאה לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם נקבע מותו.

בתו, נערה כבת 17 שמצבה קשה, בן נוסף כבן 20 שמצבו קל עד בינוני ופעוט כבן שלוש שמצבו דומה טופלו בידי צוות מד"א ופונו גם הם לבית החולים רמב"ם.

העיתונאי יענקי פרבר סיפר בציוץ בטוויטר, "הצדיק הזה נהרג בתאונת דרכים בצפון, חיים הר כסף, הייתי רואה אותו כל שבת רץ לרכב ויוצא לקריאות באמצע התפילה, או באמצע קידוש, טס לרכב עם הטלית כדי להציל חיים בארגון הצלה".