בכיר ברע"מ: נתמוך מבחוץ בגוש נתניהו

במפלגה מתכוונים להתעקש על כך שיו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר לא יקבל תפקיד מיניסטריאלי ויתקיים דיון בשינוי חוק הלאום.

ערוץ 7 , י"ח בניסן תשפ"א

בכיר ברע"מ: נתמוך מבחוץ בגוש נתניהו-ערוץ 7
ח"כ מנסור עבאס
צילום: דוברות

בכיר במפלגת רע"מ אומר כי המפלגה בראשות ח"כ מנסור עבאס קיבלה החלטה עקרונית לתמוך מבחוץ בקואליציה בראשות בנימין נתניהו.

הבכיר אמר ל'ישראל היום' כי ההחלטה לתמוך מבחוץ בקואליציה בראשותו של נתניהו אינה מבטיחה כי רע"מ תמליץ על מועמדותו של נתניהו להרכבת הממשלה.

הוא הוסיף כי ההחלטה לתמוך בקואליציה בראשותו של נתניהו עשויה עוד להשתנות אם דרישותיה של רע"מ לא ייענו. ברע"מ ידרשו שלא לתת ליו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר תפקיד אופרטיבי או כל מינוי מיניסטריאל .

כמו כן, המפלגה תדרוש להגדיל משמעותית את התקציבים לחברה הערבית למלחמה בפשיעה במגזר, וכן ידרשו לדון בהקפאת חוק קמיניץ וביטול או לכל הפחות שינויים משמעותיים בחוק הלאום.

הבכיר סיפר כי ההחלטה העקרונית לתמוך מבחוץ בקואליציה בראשותו נבעה מכמה סיבות מרכזיות. "בראש ובראשונה מכך שלגוש השינוי אין שום מועמד רציני לראשות הממשלה ובמצב הזה ממשלה בראשות לפיד גם עם תמיכתה של רע"מ, תהיה לא יציבה ותכלה את ימיה זמן קצר לאחר שתקום. ממשלה של גוש נתניהו בראשותו תהיה יציבה יותר ותסייע לנו להשיג את המטרות שהצבנו למען החברה הערבית".

"גם לפני שהתפצלנו מהרשימה המשותפת גערו בנו וביקרו אותנו שאנחנו הולכים להתאבדות פוליטית והוכחנו ההפך לאחר שהציבור הערבי נתן לנו את המנדט והאמון בדרך שהצענו. 30 שנה ניסינו את הדרך הבדלנית ולא הגענו לשום מקום. הגיע הזמן לשנות", הוסיף.

ח"כ עבאס מחוזר כזכור גם על ידי מפלגות "גוש השינוי", והספיק כבר להיפגש עם ראשי המפלגות ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד), ח"כ בני גנץ (כחול לבן) וח"כ מרב מיכאלי (העבודה).

בגוש נתניהו, מי שמערים בינתיים קשיים על שיתוף פעולה כלשהו עם עבאס הוא יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ', שמסרב בינתיים לכל הקמת ממשלה תוך כדי שיתוף פעולה כלשהו עם מפלגת רע"מ.

בתוך כך, הנשיא ראובן ריבלין יקבל היום (רביעי) לידיו בטקס רשמי, שייערך ב-‭11:00‬ בבית הנשיא, את תוצאות הבחירות הרשמיות לכנסת ה-‭24‬ מידי יו"ר ועדת הבחירות, השופט עוזי פוגלמן, מנכ"לית הוועדה, אורלי עדס, וחברי נשיאות הוועדה.

לאחר הגשת התוצאות יישאו דברים הנשיא ריבלין ויו"ר ועדת הבחירות המרכזית.

ריבלין יקיים ביום שני את סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות שנבחרו לכנסת, ולאחריו יטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על אחד מחברי הכנסת שיסכים לכך.