האנטר ביידן שובר שתיקה

בנו של הנשיא ביידן יפרסם ספר חדש בשבוע הבא, בו הוא תוקף בחריפות את טראמפ ומתייחס לפרשת "אוקראינה גייט" וההאשמות נגדו.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ח בניסן תשפ"א

האנטר ביידן שובר שתיקה-ערוץ 7
האנטר ביידן (במרכז)
צילום: רויטרס

לאחר תקופה ארוכה של שתיקה מול ההאשמות והביקורות נגדו על שחיתות, בשבוע הבא יפרסם בנו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, האנטר ביידן, את ספר הזכרונות שלו בו הוא מפרט את התייחסותו לפרשת "אוקראינה גייט", דעתו על הנשיא היוצא דונלד טראמפ ועוד.

בספר, שיקרא "דברים יפים", מקדיש האנטר ביידן פרק נרחב לנשיא היוצא טראמפ שתקף אותו בחריפות במהלך קמפיין הבחירות האחרון לנשיאות.

ביידן הבן מכנה את טראמפ "אדם מרושע עם משימה מרושעת אשר ירד לעומקים חסרי תקדים בבחירות לנשיאות ארה"ב בשנה שעברה".

בספרו החדש הוא טוען: "הפכתי למיופה כוח על החשש של דונלד טראמפ שהוא לא ייבחר מחדש. הוא דחף את תאוריות הקונספירציה המופרכות בנוגע לעבודות שעשיתי באוקראינה ובסין, אפילו כשילדיו שלו הכניסו לכיסם מיליונים בסין וברוסיה ומנהל הקמפיין לשעבר שלו ישב בתא כלא על הלבנת מיליונים נוספים מאוקראינה. כל זה לא משנה באקלים פוליטי בו למעלה הוא למטה. טראמפ האמין שאם הוא יכול להשמיד אותי, ובהרחבה גם את אבי, הוא יכול להעיף כל מועמד של הגינות משני הצדדים, כל זאת תוך הסבת תשומת הלב מהתנהגותו המושחתת שלו".

ביידן הבן גם מעביר ביקורת על קמפיין הבחירות של טראמפ, שהתמקד פעמים רבות בפעילותו של האנטר ביידן, וכותב כי "הוא גילה קשיים בקלף היחידי בו הוא משחק – ההתקפה".

לאחר מכן מתייחס האנטר ביידן בן ה-51 לפרשת "אוקראינה גייט" וההאשמות כי מונה לתפקיד רק בעזרת שמו של אביו, וגרף סכומי עתק לכיסו. "לא עשיתי שום דבר רע בהצטרפות לחברת "בוריסמה. מצאתי את עמדתה של החברה נגד התוקפנות הרוסית בראשותו של פוטין כמדהימה. אם לומר זאת בצורה בוטה יותר – להיות עם השם "ביידן" במועצת המנהלים של בוריסמה היה אצבע משולשת ברורה וקולנית לפוטין", כותב ביידן הצעיר.

בנו של הנשיא גם מפרט בספר מספר אירועים אישיים מחיי המשפחה, כולל אירוע זכור במיוחד בו אביו החליט להביא לביתם שני מטפלים ממרכז גמילה שיסייעו להאנטר ביידן להיגמל מהתמכרויות שונות מהן סבל.

ביידן מתאר כיצד ניסה להימלט מהבית כאשר ראה את שני המטפלים ממרכז הגמילה, אך אביו רדף אחריו, חיבק אותו "ובכה לזמן הארוך ביותר אותו אני זוכר" לדבריו של האנטר ביידן.