מיכאל בן ארי
מיכאל בן ארי צילום: הלל מאיר/TPS

"אין שום הבדל בין רע"ם של מנסור עבאס, לבין חמאס, לא בפרקטיקה ולא באידאולוגיה. כששואלים את עבאס האם חמאס הוא ארגון טרור, הוא תמיד משיב בשיטת ההסתרה: 'זה לא הנושא' או נדבר על זה בהזדמנות אחרת".

את המילים הללו כתב חבר הכנסת לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי (עוצמה יהודית), בתגובה לשאלת תמיכתה של רע"ם בממשלה לכשתקום.

בן ארי שוחח עם בן כספית ואריה אלדד בתוכניתם, והגיב לדברים: "יש פה זלזול בערבים כאילו אפשר לקנות אותם. הם לא ישתנו לעולם. כל רשימת הציונות הדתית לא תהיה שותפה בשום אופן למתן לגיטימציה לארגון הטרור שנקרא התנועה האסלמית".

מנגד, הרב יצחק שילת, ראש ישיבת ברכת משה במעלה אדומים, הביע עמדה מפתיעה באשר להקמת ממשלה בתמיכת המפלגות הערביות, ואף הדגיש כי "צריך למצות את האפשרות. המהלכים שקרו במהלך השנים האחרונות, עם העולם הערבי בכלל, עם העולם המוסלמי, ועם זה שאנחנו מדברים על מפלגה דתית מוסלמית, זה משהו עם חשיבה מחוץ לקופסה, זה לא פוליטיקה גרידא".

שילת שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ואמר: "מה שרוצים לעשות מתנגדי נתניהו זו ממשלת שנאה שאין לה שום מכנה משותף אחר חוץ משנאה לנתניהו. זו אפילו לא ממשלת שמאל. אופציה העדיפה בעיניי היא ממשלת ימין בתמיכה של ערבים שמצהירים שהם אזרחי המדינה ורוצים לדאוג למגזר הערבי".

בהמשך דבריו, הוסיף: "יש פה פוטנציאל למשהו יותר גדול, וזה שיפור היחסים עם כל העולם הערבי בעקבות זה שנשב יחד עם מפלגה אסלאמית ונחפש את המשותף. נביא להתמתנות והתקרבות, וזה יכול לעזור לנו גם במובן המדיני ביטחוני".

על יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ', שהביע התנגדות חריפה לישיבה בממשלה עם המפלגות הערביות, אמר הרב יצחק שילת: "אני בטוח שגם בצלאל סמוטריץ' יכול לשנות את עמדותיו. בקטע הדתי יש לנו ולערבים הרבה דברים משותפים - אנחנו נגד כמה וכמה תופעות תרבותיות שרוחשות עכשיו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו