הרב איתן שנרב מספר על בחירתו להשאת משואה ביום העצמאות

ולתפארת מדינת ישראל: הרב איתן שנרב, אביה של רנה שנרב הי"ד, ישיא משואה בערב יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל.

בראיון לערוץ 7 מספר הרב שנרב על הרגע בו קיבל את הבשורה. "הייתי עם הקהילה המיוחדת שלנו בלוד במערת המכפלה והשרה מירי רגב צלצלה אלי יחד עם השר חילי טרופר ואמרו לי שרוצים שאדליק משואה ביום העצמאות. אמרתי שאדליק. זו התרגשות גדולה".

"התקשרתי ישר לרב שמואל אליהו שמלווה אותנו ושאלתי איתו אם עשיתי את הצעד הנכון והוא ענה לי בחיוב ואמר שמדובר בקידוש שם שמיים", הוסיף.

הרב שנרב כבר מתכנן את המסר שהוא מתכוון להעביר כשידליק את המשואה. "חשבתי על שני דברים שחשוב לומר: נקודה אחת שקשורה לחסד ומלווה אותי עשרות שנים שאין דבר כזה שמי שמקבל הוא למטה ומי שנותן למעלה. כולנו עם אחד ובאותה מדרגה. הנותן גם מקבל והמקבל גם נותן".

"הנקודה השנייה היא שכל אדם שעובר משבר נפשי או גופני, צריך לדעת שאפשר לצמוח מהמשברים האלה".

על הגעגועים לבתו הוא אומר, "אני מדבר בלב עם רנה כל הזמן. ביקשתי ממנה שהדלקת המשואה תהיה משולבת בשמיים ובארץ".

שנרב, 48, נמנה עם מייסדיה של עמותת גמילות החסדים "חסד בלוד" שהוקמה על ידי חברי הגרעין התורני בעיר לוד. מזה עשרים השנים האחרונות, פעילה העמותה בסיוע לאנשים במצוקה ובחלוקת מזון לנזקקים. במהלך השנתיים האחרונות הצטרפו לפעילות העמותה מאות מתנדבים חדשים ופעילותה הורחבה והפכה לכלל ארצית. במקביל, שונה שם העמותה ל"קול רנה" לזכרה של בתו של הרב שנרב- רנה שנרב ז"ל שנרצחה בפיגוע במעיין "עין דני", הסמוך ליישוב דולב.

עמותת "קול רנה" עוסקת בקידום מפעלי חסד ותורה, ומפעילה את רשת חנויות הביגוד "סיבוב שני" ליד שנייה. העמותה מקיימת סעודות שבת פתוחות לציבור הרחב ולמי שידו אינה משגת. והיא עוסקת בחיזוק התא המשפחתי ופועלת לקידום זמן איכות משפחתי ובתקשורת מקרבת המושתתת על ניתוק זמני מאמצעים טכנולוגיים כמו טלפונים חכמים ובילוי זמן איכות משפחתי.

בנוסף, מקיימת העמותה שיעורים תורניים, ועוסקת בבניית שבילי טיול מקיימת יום מסע ברחבי הארץ וכן בשיקום מעיינות. שנרב והעמותה פועלים למען כלל גווני החברה הישראלית ומתוך מגמה ליצור שיח חיובי ומקרב ביניהם.

שרת התחבורה מירי רגב ושר התרבות והספורט, חילי טרופר, אמרו, "שמחנו להודיע לרב איתן שנרב על בחירתנו בו להשיא משואה ביום העצמאות ה- 73 למדינת ישראל. הרב שנרב הוא ממייסדיה של עמותת חסד ענפה, שהחלה את דרכה בעיר לוד לפני שני עשורים ומאז התעצמה והתרחבה לתחומים נוספים של נתינה לפרט ולכלל. הרב שנרב, ששכל את בתו, רנה ז"ל, בפיגוע, פועל על פי האמונה, כי 'עולם חסד יבנה' היא דרך חיים. הרב שנרב, איתן ברוחו ובאהבת הזולת, העצים את פעילותה של העמותה לאחר רצח בתו הי"ד מתוך רצון לתת כתף חמה לערכי המשפחה והלכידות בעם ובארץ".

"הרב איתן, אנו מצדיעים לך, למתנדבות ולמתנדבים בעמותה על שעשייתכם למען איחוד הלבבות במשפחה, בקהילה, בעם ובארץ ולמען חיזוק מעיינות הרוח בעמנו מבוצעת בקול רינה ובחדוות יצירה", הוסיפו השניים.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7