פייזר: החיסון מעניק 100% הגנה לבני 12-16

חברת פייזר הודיעה כי החיסון לקורונה מספק הגנה מפני הנגיף גם לילדים בגילי 16-12 - ביעילות של 100%. יולי אדלשטיין: "בשורה נהדרת לאזרחי ישראל".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ח בניסן תשפ"א

פייזר: החיסון מעניק 100% הגנה לבני 12-16-ערוץ 7
חיסון לקורונה
צילום: Flash90

חברת פייזר הודיעה בצהריים (רביעי) כי החיסון שפיתחה נגד נגיף הקורונה בטוח ויעיל לילדים בין הגילאים 12 עד 15.

פייזר ביצעה ניסוי על 2,260 מתנדבים אמריקנים בקבוצת גיל זו, ולאור הצלחתו היא תבקש ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) להעניק לה אישור חירום לחסן ילדים מגיל 12.

אם האישור יתקבל, בתוך כחודש-חודשיים ניתן יהיה להתחיל לחסן את הילדים בגילאים הללו. נזכיר כי הניסוי של פייזר בחיסון לילדים בגילאי 5-11 נמצא בשלביו הראשונים.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין הגיב: "הודעת פייזר היא בשורה נהדרת לאזרחי ישראל. אין דבר מתבקש יותר כעת מאישור מהיר של רכש חיסונים נוסף, כדי שנוכל להיות ערוכים לחיסונים מיד עם אישור ה FDA".

פרופ' איתמר גרוטו, לשעבר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הסביר הבוקר את דרישת משרד הבריאות לאשר מיד רכישה של מיליוני חיסונים נוספים. "צריך לעשות ניהול סיכונים ולקחת החלטה מושכלת. יכול בהחלט להיות מצב סביר שלא נצטרך להתחסן פעם נוספת. צריך למצוא את האיזון ולא ללכת על התרחיש המחמיר ביותר. הולכות ומצטברות עדויות לכך שהחיסון יספיק לתקופה יותר ארוכה - שנה או מספר שנים".

בראיון לרדיו 103FM אמר גרוטו: "אני מאוד מקווה שנוכל לנצל את ההזדמנות ליצור לעצמנו את היכולת לייצר חיסונים. אני מקווה שהממשלה הבאה תוכל לקדם את הנושא הזה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם אמש (שלישי) סרטון שבו תקף את הווטו שהטילה "כחול לבן" על כינוס הממשלה לצורך אישור חוזה נוסף לאספקת חיסונים.

"חג שמח אזרחי ישראל. אני שמח לראות אתכם חוגגים ברחבי הארץ היפה שלנו. זה לא מובן מאליו. מדינות רבות נכנסות עכשיו לסגר. אנחנו ברוך השם בסדר", פתח נתניהו.

לדבריו, "יש לזה הרבה סיבות. בראש ובראשונה כי הקדמנו להזמין מיליוני חיסונים לארץ וכמובן בעזרת ההיענות שלכם ובעזרת קופות החולים. אנחנו הקדמנו את כל העולם ואנחנו יוצאים ראשונים מהקורונה".

"חזרנו לחיים אבל אנחנו צריכים לזכור, יש תפוגה לחיסונים שקיבלנו. אנחנו נצטרך עוד מיליוני חיסונים, עוד חצי שנה, עוד שנה. אף אחד לא באמת יודע מתי ולכן כדי לשמור על הבריאות האיתנה שלכם, כדי לשמור על הכלכלה הפתוחה שלנו, אנחנו חייבים להזמין עכשיו עוד מיליוני חיסונים", קבע נתניהו.

"הבשורה הטובה שאני יכול להגיד לכם, שבסבירות גדולה מאוד, החיסונים החדשים שנזמין כבר יהיו תקפים גם לילדים שלנו. לצערי, יש מי שמעכב את אישור הממשלה על רכש החיסונים הנוספים הללו וזה מסוכן מאוד", תקף ראש הממשלה. "משום שבמקום להקדים מדינות אחרות בתור הפעם, אנחנו יכולים לאבד את המקום שלנו בתור והחיסונים שמיועדים להגיע אלינו, יגיעו למדינות אחרות, לנו יהיה חסר".

"זה מסוכן לבריאות, זה מסוכן לכלכלה. צריך לשים את הפוליטיקה בצד ולאשר מיד בממשלה את רכש החיסונים הנוספים שדרושים לעם ישראל. חג שמח, תמשיכו לטייל. בעזרת השם נמשיך להיות מודל הצלחה לעולם", חתם נתניהו.

יו״ר כחול לבן ושר הביטחון בני גנץ, הגיב לדברי נתניהו ותקף, "נתניהו, עד שאתה יוצא מהבונקר, זה בשביל לשקר? אתה חונק את הדמוקרטיה שלנו בשביל לברוח ממשפט, ומנסה להשאיר את מדינת ישראל בלי שר משפטים".

"אם המדינה חשובה לך יותר מהמשפט שלך, בוא נכנס ממשלה ונאשר את כל מה שצריך לאשר, היום", נאמר עוד בהודעת גנץ.