מוטי שקלאר: חלון ההזדמנויות של בנט

"בניגוד לאחרים, הלכודים בשלל הבטחות וחרמות, בנט יכול לשנות את כללי המשחק ולהוציא אותנו מהמבוך", כותב איש התקשורת מוטי שקלאר.

ערוץ 7 , י"ח בניסן תשפ"א

מוטי שקלאר: חלון ההזדמנויות של בנט-ערוץ 7
נפתלי בנט
צילום: אריאל זנדברג

איש התקשורת ותושב הישוב עפרה מוטי שקלאר קורא ליו"ר ימינה נפתלי בנט לנצל את ההזדמנות שנוצרה ולהקים ממשלת פיוס אמיתית בחברה הישראלית.

במאמר בעיתון "ידיעות אחרונות" כתב שקלאר כי בנט חרט על דגלו כמשימה עיקרית לאחות את השסע בחברה הישראלית. בניגוד לאחרים, הלכודים בשלל הבטחות וחרמות, הוא יכול לשנות את כללי המשחק ולהוציא אותנו מהמבוך.

"הציונות הדתית המקורית (לא המפלגה שניכסה את שם הציונות הדתית לשווא) ניסתה במשך שנים להוות גשר בעיקר בין דתיים לחילונים אך מה שיותר חשוב - היא התוותה, ברוחו של הרב קוק, דרך המשקללת בין ערכים: הומניזם וקודש, לאומיות ואוניברסליות.

תפיסת עולם שכזו מאפשרת קיום של ממשלה אחת המכילה חילונים ודתיים, מימין ומשמאל. אך לא פחות חשוב, ואולי הרבה יותר מכך: דרוש כאן מנהיג מהציונות הדתית שיחצה בתעוזה את הנהר ויישם גישה זו גם ביחס לערביי ישראל".

"לבנט יש כאן הזדמנות פז להוכיח את נחישותו ולאבחן את גודל השעה. הוא צריך לבדל את עצמו ולהיות אלטרנטיבה לדרכה הקיצונית של מפלגת הציונות הדתית הן בתחום הדתי והן בתחום הלאומי והתרבותי, להעמיד מפלגה שמוכנה לקחת אחריות על המצב הקשה של החברה הישראלית, לעשות את החיבורים הנכונים ולהקים ממשלה שתאחה את הקרעים גם עם המגזר הערבי".