ג'ונתן גרינבלט, מנכ"ל הליגה נגד השמצה
ג'ונתן גרינבלט, מנכ"ל הליגה נגד השמצה Yoni Kempinski

יותר ממחצית מיהודי ארה"ב חוו תקרית אנטישמית מסוג כלשהו בחמש השנים האחרונות, או שהיו עדים לתקרית כזו, כך עולה מתוצאות סקר חדש שמפרסמת הליגה נגד השמצה.

בסקר שנערך ב-2021 נמצא כי 63 אחוזים מן המשיבים בעצמם חוו תקרית כזו, או שהיו עדים להערות, השמצות או איומים שהופנו לאחרים על רקע אנטישמי. מדובר בגידול משמעותי, לעומת 54 אחוזים שנרשמו בשנה הקודמת.

ממצא מדאיג במיוחד בסקר, הוא ש-9 אחוזים מיהודי ארה"ב ציינו שהותקפו פיזית בשל יהדותם בחמש השנים האחרונות. מדובר בעלייה קלה לעומת 2020, הנמצאת עדיין בגדרי מרווח הטעות. אחד מכל ארבעה מיהודי ארה"ב (25 אחוזים) ציין כי היה מטרה ישירה להשמצות או איומים אנטישמיים.

"כתולדה של התקיפות האנטישמיות החמורות בפיטסבורג, פאווי, ג'רזי סיטי ומונסי – יהודי ארה"ב מדווחים כי הם חשים בטוחים פחות לעומת תחושותיהם לפני עשור בלבד," אמר ג'ונתן גרינבלט, המנכ"ל העולמי של הליגה נגד השמצה.

לדבריו, "במבט לאחור על חמש השנים האחרונות, החל באירועים האנטישמיים בשארלוטסוויל ב-2017 וכלה באירועי גבעת הקפיטול ב-6 לינואר השנה ובסמלי השנאה שהוצגו שם, ניתן בהחלט להבין מדוע רמת החרדה מתגברת וכיצד החששות לביטחון הקהילה מלווים כל אחד ואחת".

"ממצאים אלו מוכיחים מחדש את הצורך בגישה כוללנית, היוצאת מנקודת ראותה של החברה כולה, כדי להיאבק באנטישמיות. בין אם היא מופיעה במדיה החברתית או בתוך בית כנסת, לאנטישמיות אין מקום בקהילות שלנו. על מנהיגי תאגידים וממשלות לנקוט צעדים כדי לוודא שדריסת הרגל שיש לתופעה במדיה החברתית ובחברה הכללית לא מתגברת", סיכם גרינבלט.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו