ראש מועצת רמת נגב, ערן דורון
ראש מועצת רמת נגב, ערן דורון צילום: דוברות

הטיל הסורי שפגע הלילה באזור דימונה מוסיף סכנה חדשה לאזור הנגב. ערן דורון, ראש המועצה האזורית רמת הנגב, אינו רואה בירי מהצפון עדות לאיום חדש המצטרף לקשיים הביטחוניים והאחרים עימם מתמודדים יישובי המועצה בראשותו.

"לא צפינו את זה", הוא אומר ומיד מוסיף כי הוא "לא חושב שיש איום סורי. אני לא חשוב שהירי מבטא מגמה בהקשר הזה של סכנות ביטחוניות". לדבריו יש לקחת בחשבון ש"חלק גדול מאוד מהפעילות ההתקפית של ישראל בסוריה יוצא מהנגב ואולי זה קשור", זאת בהתייחס לבסיסי חיל האוויר מהם יוצאים מטוסי צה"ל לתקיפה בלבנון ובסוריה.

עם זאת הוא סבור ש"מדובר באירוע חריג ויוצא דופן". לעומת זאת הוא מדגיש כי "מטריד אותי לא הירי מסוריה, אלא זה שההתרעה הישראלית ומערכות היירוט לא פעלו כמו שצריך. הייתה לנו הערכת מצב עם אלוף פיקוד העורף והם יתחקרו את העניין הזה ויבינו למה המערכות לא פעלו כפי שצריך".

דורון שב ומרגיע: "אנחנו בשכונה מורכבת, אבל אני לא חושב שתושבי הנגב צריכים לחשוש מסכנה שכזו. יש בעיות משילות בנגב והן אלה שצריכות להדאיג אותנו הרבה יותר. אני לא חושב שסיפור הירי של טילי קרקע אוויר מסוריה אל נגב הם כרגע איום. זאת גם בהתחשב בהערכות המודיעין של צה"ל".

דורון אמנם מקפיד להרגיע ולא לראות באירוע ראשיתה של תופעה וסכנה חדשה, אך הוא גם מציין כי מתקפה שכזו יכולה בהחלט לקרות כמו גם איומים נוספים, "יש לחיזבאללה יכולות כאלה, אבל כרגע זה לא איום שגובר על האיום העכשוויים, ירי מעזה, דרום הר חברון, חוסר משילות ועוד, ועם כל זה הנגב הוא אחד המקומות הטובים להיות בהם, תיירות, חינוך, חקלאות ותעשייה", דברי דורון המקפיד לשמור על אופטימיות אזורית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו