בני גנץ: לבחון את כשירות נתניהו לכהן כראש הממשלה

יו"ר כחול לבן תוקף בחריפות את בנימין נתניהו בשל אי מינוי שר משפטים קבוע ולא מבטיח ללפיד את תמיכתו אצל הנשיא.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ח בניסן תשפ"א

בני גנץ: לבחון את כשירות נתניהו לכהן כראש הממשלה-ערוץ 7
השר בני גנץ
צילום: אלעד מלכא

יו"ר כחול לבן, השר בני גנץ, ערך מסיבת עיתונאים מיוחדת הערב (רביעי) לקראת סיום תפקידו כממלא מקום שר המשפטים.

"החל ממחר לא יהיה שר משפטים - תוך כמה חודשים לא יהיה פרקליט מדינה. אי מינוי שר משפטים הוא הוכחה ניצחת שנתניהו נמצא בניגוד אינטרסים", פתח גנץ.

לדבריו, "במקום להתייצב בבית המשפט, נתניהו מבקש לחפור תחת יסודותיו. הצדק יצא לאור רק בבית המשפט. גם אם אין שר משפטים, רגלך לא תדרוס את שלטון החוק".

גנץ סיפר כי שלח מכתב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה שיבחן את כשירותו של נתניהו לכהן כראש ממשלה.

הוא פנה לראשי המפלגות ואמר, "אל תתנו את ידכם להמלצה על נאשם בפלילים ששם את האינטרס שלו לפני אינטרס המדינה. אל תאפשרו לו לקבל מנדט בלתי מוסרי מבחינה ציבורית להרכבת ממשלה. ולאלו שמאמינים להבטחות הסרק שלו. חשוב שתבינו: זו בדיוק המזימה שלו- הוא ישתמש- ויזרוק. הוא יבטל את הממשלה הפריטטית, יחזיר את שליחיו למשרד המשפטים, ולאחר מכן יבטל את ההבטחות שלו לכם, ויגרור אותנו למערכת בחירות חמישית תחת שלטון יחיד".

השר נשאל, לאחר שנפגש היום עם יו"ר יש עתיד, על הסיכויים שימליץ על יאיר לפיד בפני הנשיא. "אמליץ לנשיא על בעל הסיכוי הטוב ביותר להרכיב ממשלה - אם זה לפיד או כל אחד אחר", ענה.

גנץ נשאל גם לגבי רכש החיסונים. "כחול לבן לא תמנע אספקת חיסונים רציפה במדינת ישראל. צריך לעשות את זה נכון ובצורה מסודרת- לראות כמה חיסונים צריך, כמה נצטרך, מה המחיר שלהם, מה החוזים המסחריים שכובלים אותנו. באותה מידה, כשם שיש חשיבות לחוסן בריאותי יש חשיבות לחוסן חוקתי במדינת ישראל ואי מינוי שר משפטים ופגיעה מתמשכת ומכוונת היא מסוכנת לא פחות לחברה הישראלית", ענה השר.