חוזרים לבקר בירושלים ולהתפלל בבתי הכנסת

הרב שמואל סלוטקי, מנהל ארגון בתי הכנסת העולמי ורב קהילת ישראל הצעיר בשכונת רמות, מתרגש לראות את ההמונים עולים לירושלים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בניסן תשפ"א | עודכן: 17:43

הרב שמואל סלוטקי, מנהל ארגון בתי הכנסת העולמי ורב קהילת ישראל הצעיר בשכונת רמות, במילים מרגשות לסיכום השנה הקשה שעברה על בתי הכנסת, ועל הלקחים שיש ללמוד מהקורונה.

"אנחנו בעיצומם של חוה"מ פסח, שנה שעברה ישבנו מפוחדים בבתים. השנה אנחנו לגמרי במצב אחר. זה בא לידי ביוטי בצורה העוצמתית ביותר בליל הסדר בבית הכנסת שחזרנו לתפילה משותפת. פעם ראשונה מאז הקורונה שהציבור כולו אמר את ההלל כולו ביחד. בהלל הזה הרגשנו את החוויה של גגות ירושלים נסדקים מהתרגשות של אמירת ההלל עליה מדברים חז"ל''.

הרב סלוטקי מתרגש לראות את ההמונים חוזרים לירושלים: "לראות את עם ישראל עולה בהמוניו להר הבית ולכותל המערבי. ולא רק בירושלים עצמה אלא גם בהרי יהודה וסביבות ירושלים- הכל מלא מטיילים שהתאפקו כמעט שנה ועכשיו יוצאים באווירת חג".

כרב קהילה בירושלים, מתייחס הרב סלוטקי לחזרה לבתי הכנסת: "בית הכנסת הוא דבר ראשון מקום תפילה. מקום תפילה שבו השכינה שורה. ולכן צריך לעשות כל מאמץ לחזור לתפילה בבית הכנסת בהתאם להנחיות. כמובן שצריך להתחשב בכל הציבור ולהקים בית כנסת חליפי למי שלא יכול להיכנס".

יומיים לפני שביעי של פסח, מתייחס הרב סלוטקי לייחודיות החג: "אנחנו מביאים לידי ביטוי את האמונה של עמ"י לקב"ה, אנחנו בפיתחו של הדף החדש לאחר הקורונה וזו ההזדמנות שלנו לקחת את כל הלקחים שלמדנו בקורונה וליישם אותם- ואם מדברים במישור של בתי כהנסת אז זה מאוד בולט הצורך הזה- להיות מאירי פנים ולהרבות אחווה ורעות. נכפר על אותה תקופה ארוכה שהיינו מחוץ לבתי הכנסת בכך שנגרום לאנשים שלא היו רגילים לאהוב את בית הכנסת ולאנשים שהיו רגילים- לחזור בשמחה"