הבחירה הראויה להדלקת משואה

משפחת שנרב ומאות המתנדבים לא נחים לרגע ודואגים תמיד להוסיף עוד מיזם של חסד, עוד מוקד של שיעור תורה ועוד טוב לסביבה.

אלישמע סנדמן , י"ח בניסן תשפ"א

הבחירה הראויה להדלקת משואה-ערוץ 7
אלישמע סנדמן
צילום: באדיבות המצולם

לא אשכח את אותו יום שישי בחודש אב לפני פחות משנתיים. בשעות הבוקר החלו לזרום דיווחים על פיגוע במעיין ליד הישוב טלמון בבנימין. לאט לאט התקבלה התמונה המלאה - רנה שנרב נרצחה, אביה ואחיה שהיו עימה בטיול נפצעו.

לא הכרתי את רנה או את משפחתה, אך הלוויה קורעת הלב של הנערה הצעירה שיצאה לטיול של קיץ במעיין ולא חזרה ממנו - חיברה את כולם סביב המשפחה בכאב שלה ושל כולנו. בימי השבעה זכה עם ישראל לפגוש את המשפחה החזקה, מלאת העוצמה והכוחות, המתמודדת עם 'שבעה' על הבת בזמן שהאבא והאח שוכבים פצועים בבית החולים.

בכל השנים היתה רנה שותפה לפעילות החסד הענפה של משפחתה בעיר מגוריהם, לוד. היא עזרה בארגון סעודות השבת לאנשים בודדים, סייעה בתפעול חנות יד שניה בחצר ביתם ועוד. לקראת כתה יב' שלה היא היתה אמורה להצטרף לצוות המוביל את המדרשה לנערות שהקימה משפחתה, אך נרצחה כמה ימים קודם לכן.

לאחר הרצח בחרה משפחתה לקחת את הכאב העצום והשכול למקום של צמיחה והוספת חסד ותורה בפריסה ארצית, והקימו את עמותת "קול רנה". מאז העמותה לא מפסיקה להגדיל מעגלים, להרחיב את החסד, לגעת בעוד אנשים ולהוסיף הרבה טוב. העמותה פועלת במגוון רחב של נושאים ומיזמים - התנדבויות במהלך תקופת הקורונה, חנויות יד שניה, מיזם סעודות שבת לאנשים בודדים, שיפוץ מעיינות ומצפים, סיוע לחקלאים ובעלי חוות, הקמת מדרשות ושיעורי תורה, מיזם שידוכים ענק שהוקם ממש לאחרונה ועוד ועוד.

בעשרה חודשים האחרונים אני זוכה ללוות את עמותת "קול רנה", ואני נחשף לפעילות העמותה על שלל גווניה, ללא הפסקה ובקצב מסחרר. מנכ"ל העמותה מתניה שנרב - בן דוד של רנה, יחד עם הרוח החיה העומדת מאחורי כל המפעל המדהים הזה - הרב איתן, שירה, שאר משפחת שנרב ומאות המתנדבים בפריסה ארצית, לא נחים לרגע ודואגים תמיד להוסיף עוד מיזם של חסד, עוד מוקד של שיעור תורה ועוד טוב לסביבה.

התרגשות גדולה אחזה בי אתמול בערב כששמעתי כי הרב איתן נבחר להדליק משואה ביום העצמאות הקרוב. בחירתו על ידי הוועדה היא בחירה חינוכית וראויה מאין כמותה.

ברוך ה' קיימות המון עמותות של חסד. כולן מדהימות וכולן ראויות, לצערנו לא את כולם אנחנו זוכים להכיר ולפגוש. גם את פעילות החסד של משפחת שנרב לא בטוח שהיינו מכירים אלמלא הפיגוע הנורא.

בשיחת הטלפון של השרים רגב וטרופר אתמול עם הרב איתן - נשמעה ההתרגשות שלו, אך יותר מכל הענווה הגדולה.

המשואה שידליק השנה הרב איתן, תסמל עבורי את העוצמות הגדולות והמיוחדות של משפחת שנרב, ותייצג - בענווה מוחלטת - את כלל ארגוני החסד שמוסיפים המון אור וטוב במדינה ולא תמיד זוכים לשמוע עליהם

אלישמע סנדמן הוא יועץ תקשורת ובעל משרד יחסי ציבור