ערן זהבי
ערן זהבי צילום: Roy Alima/Flash90

נבחרת ישראל בכדורגל ניצלה הערב (רביעי) מאחת ההשפלות הגדולות ביותר בתולדותיה, והיו לא מעט כאלה בכל השנים מאז החלה לשחק ביבשת אירופה.

היה זה כאשר הנבחרת הישראלית התארחה אצל נבחרת מולדובה, המדורגת במקום ה-177 מתוך 190 בעולם, למשחק השלישי במסגרת קמפיין מוקדמות מונדיאל 2022.

בדקה ה-29, שוב כשלה הגנת הנבחרת הישראלית ומולדובה הקטנה והחלשה שרק לפני מספר ימים הובסה בידיי נבחרת דנמרק בתוצאה החד-צדדית 0:8, ניצלה זאת בכדי לעלות ליתרון מפתיע.

ישראל, שהפסידה בבית לדנמרק וסיימה בתיקו עם נבחרת סקוטלנד, הצליחה להשוות את התוצאה על סף הירידה להפסקת המחצית כשמי אם לא ערן זהבי כבש לזכותה לאחר בישול של דור פרץ, הטוב בשחקני הנבחרת.

המחצית השניה התנהלה במעמד צד אחד, למזלנו, הצד הישראלי. בדקה ה-50 נאלצה מולדובה לשחק בחיסרון מספרי לאחר הרחקתו של שחקנה ונבחרת ישראל ניצלה זאת עד תום, כאשר 7 דקות אחר כך מנור סולומון קבע מהפך לאחר התקפה מרהיבה.

בדקה ה-64 הצטרף אל החגיגה גם מואנס דאובר ושתי דקות אחר כך גם הקפטן ביברס נאתכו כבש וחגג. בסיום, נבחרת ישראל נמנעת ממבוכה והשפלה גדולה ורושמת ניצחון ראשון בקמפיין מוקדמות מונדיאל 2022. לא משהו להתגאות בו ובטח לא משהו לתלות בו תקוות גדולות.

בספטמבר יתחדשו המוקדמות עם שלושה משחקים נוספים - מול איי פארו בחוץ, אוסטריה בבית ודנמרק בחוץ. כנראה שאוהדי הנבחרת יצטרכו לחכות זמן נוסף עד להעפלה לטורניר אירופי גדול.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו