שחקני חולון חוגגים היסטוריה
שחקני חולון חוגגים היסטוריה צילום: FIBA.BASKETBAL

במשך שלוש עונות ניסתה הפועל חולון לעבור שלב במפעל הכדורסל השני בחשיבותו באירופה, מפעל ליגת האלופות של פיב"א. שלוש עונות הסתיימו בזו אחר זו במפח נפש גדול.

העונה נדמה כי אצל חולון הכל אפשרי. אחרי שהצליחה להפעיל לשלב הבתים של המפעל האירופי היוקרתי, הערב (רביעי) עשתה חולון היסטוריה גדולה כשלראשונה בתולדותיה הצליחה להעפיל לשלב 8 האחרונות של המפעל האירופי.

קל זה לא היה להם. אחרי מחצית ראשונה רעה בה קלעו רק 7 שלשות מ-27 ניסיונות מול ברינדיזי האיטלקית ופיגרו כבר ב-11 נקודות הפרש, הצליחה חולון לחזור למשחק ולגרור אותו להארכה.

כשהשעון הראה 0.3 שניות לסיום המשחק, אסיסט גאוני ונפלא של גיא פניני הוותיק הגיע למקסים דה-זאו וזה מקרוב קלע והכריע את תוצאת המשחק עם 79:81 לחולון שמעפילה לטורניר הפיינל-8 היוקרתי.

עם הניצחון הערב מבטיחים הסגולים-צהובים למעשה את המקום הראשון בשלב הבתים השני של המפעל היוקרתי ואת מקומם בטורניר הפיינל-8 שייערך בין ה-6 ל-9 במאי.

בחולון לא רוצים שהמסע האירופי המופלא ייגמר ומקווים אף להגדיל את סיכוייהם לזכות בו העונה, כאשר שם מתכננים להגיש בקשה לארח את אירוע הפיינל-פור, זאת בין היתר בזכות העובדה כי מדינת ישראל היא בין הבודדות בעולם שהצליחו להתגבר על נגיף הקורונה ולאפשר הכנסת קהל בכמות גדולה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו