רע"מ תכריע: נתניהו או מועמד אחר

מועצת המפלגה תתכנס לדיון בתוצאות הבחירות. מנסור עבאס: "עומדים באותו מרחק משני המחנות".

ערוץ 7 , י"ט בניסן תשפ"א

רע"מ תכריע: נתניהו או מועמד אחר-ערוץ 7
מנסור עבאס
צילום: Flash90

מועצת מפלגת רע"מ צפויה להתכנס היום (חמישי) על מנת לדון בתוצאות הבחירות ובעמדת המפלגה בכל הנוגע להמלצה או הימנעות מהמלצה על מועמד מסוים להרכבת הממשלה.

יו"ר רע"מ, מנסור עבאס, התראיין אתמול לסוכנות הידיעות הטורקית "אנאדולו" ואמר, "אתמוך במועמד לראשות ממשלה בתמורה לשיפור תנאי האזרחים הערבים והפסקת ההדרה נגדם. הקווים האדומים שלנו הם הזכויות שלנו, בין אם זכויות לאומיות ובין אם אזרחיות. אנחנו לא מנהלים משא ומתן או מתפשרים על זכויות אלה. אולי לא נצליח להשיג את כולן, אבל לא נפקיר אותן".

"אני עדיין מתלבט. אנו עומדים באותו מרחק משני המחנות", סיכם.

בתוך כך, הלשכה הפוליטית של מפלגת בל״ד פרסמה הודעה לפיה החליטה שלא להמליץ בפני נשיא המדינה על אף אחד מהמועמדים להקמת הממשלה הבאה.

"בל״ד קוראת למפלגות הערביות להימנע מהמלצה, בין היתר משום שבכל מקרה מדובר במועמדים המתכחשים לזכויות העם הפלסטיני, ולא מוכנים לבטל את חוק הלאום ויתר החוקים הגזעניים והמפלים. אין כיום אף מועמד רציני שמוכן להתחייב לביטול המדיניות של דחיקת החברה הערבית לשוליים".

"לנו בבל״ד אין מה לחפש במאבקים הפנימיים במחנה הימין הישראלי, ולא נלך שולל אחר אשליות ושקרים של השמאל הציוני", נמסר מטעם המפלגה.

הלשכה הפוליטית של בל״ד הדגישה כי "החלפת אישים היא חסרת משמעות אם לא משנים את המדיניות באופן יסודי, ושינוי כזה לא נראה באופק".