הרב איזמן: אסור להישען על ממשלה שאינה יהודית

הרב איתן אייזמן מראשי רבני הציונות הדתית מתייחס בראיון לערוץ 7 לניסיונות להרכיב ממשלה למרות התוצאות הבלתי מכריעות.

"אנחנו רוצים ממשלה ימנית שתוביל את עם ישראל בכל הממדים הימניים עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל. התיישבות והרבה יהדות בתוך האומה".

יש סיכוי לנפתלי בנט להקים ממשלה? ומה בכלל לדעתך צריכים להיות הקווים האדומים שלו?

"לכתחילה היינו רוצים ממשלה יציבה רצינית וטובה שתהיה סביב נתניהו שהוכיח את עצמו בהרבה דברים במאבקים בקורונה, מאבקי חוץ וניסיונו הרב שמאפשר לו לעמוד בראש המחנה הימני. אם הדבר נבצר ולא יכול להיות - גם נפתלי בנט וודאי יכול לעמוד ולהקים ממשלה ימנית אך לא יעלה על הדעת שבנט יעמוד בראש ממשלה של השמאל לכן אם הוא יצרף אליו כמה אנשים כמו סער וגנץ יכולים להיות שותפים לממשלה ימנית ואין ספק שהם לא יותר גרועים מרע"מ. לכן גם ממשלה בראשותו של נפתלי בנט שאמון עלינו כאדם ימני יוכל להוביל יפה מאוד את מדינת ישראל"

אתה אומר שבנט וסער יכולים להקים ממשלה, עם מי? עם לפיד, העבודה ומרצ?

"אנחנו צריכים לדעת שיש לנו גבולות. לפיד נראה לנו כאנטי דתי ואנחנו צריכים להיזהר, עם מפלגת העבודה ישבנו שנים רבות עם קווי יסוד יהיו קווים ימניים וידאגו לתכנים התורנים אין ספק שביחד איתם אפשר להגיע לשותפות".

מנסור עבאס יכול להציל את ממשלת נתניהו, מותר ללכת איתו?

"אנחנו לא יכולים להישען על ממשלה שאינה יהודית. עבאס כידוע לנו הוא לא מאוהבי ישראל הגדולים ולכן צריך להיזהר מכל החיבורים הקשים האלה".

אולי יגידו לך שזה פיקוח נפש, או מנסור עבאס או ממשלת שמאל?

"לא כל האנשים האחרים שנמצאים הם שמאל. גנץ וסער הם לא שמאל. היה טוב אם כולם היו חוברים יחד ומקימים ממשלה ימנית חזקה וטובה".

לסיום הרב, איך עבר עליך חג הפסח?

"שנה שעברה ישבתי עם עצמי ודיברתי אל עצמי השנה זכיתי לעשות עם משפחתי וב"ה עם ישראל חוזר לעצמו בהמוניו, ואנחנו מודים לה' על הנס הגדול שזכינו שמדינת ישראל תהיה מהראשונים בעולם לצאת מהקורונה".