השמאל במתקפה על מפלגת נעם בעקבות הדרישות של אבי מעוז: "הגיחו מימי הביניים"

בשמאל זועמים על התנאים שהציבה מפלגת נעם להצטרפות לממשלה: שינוי החלטת הממשלה המבטיחה ייצוג הולם לנשים והגנה עליהן מפני אלימות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בניסן תשפ"א | עודכן: 21:20

השמאל במתקפה על מפלגת נעם בעקבות הדרישות של אבי מעוז: "הגיחו מימי הביניים"-ערוץ 7
אבי מעוז
צילום: דוברות נעם

חברי הכנסת בשמאל השתלחו היום (חמישי) במפלגת נעם ובנציגה בכנסת, אבי מעוז, לאחר שהודיעו כי ידרשו במו"מ הקואליציוני להקמת הממשלה הבאה את תיקון החלטת הממשלה המבטיחה ייצוג הולם לנשים והגנה עליהן מפני אלימות.

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כתב בטוויטר: "זאת הממשלה שאתם רוצים? ממשלה מופרעת, גזענית, שובינסטית שתחזיר את ישראל לימי הביניים? אף ראש ממשלה שפוי ואף נבחר ציבור שפוי לא יכול לאפשר לדבר כזה לקרות. הגיע זמן החלטות".

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ מרב מיכאלי, אמרה: "‏אחרי שבקורונה נתניהו הכניס את הנשים למטבח, עכשיו השותפים הטבעיים שלו במפלגת נעם רוצים להוציא אותנו, הנשים, ממוקדי קבלת ההחלטות. זו לא מתיחת 1 באפריל. רק 100 שנה יש לנו זכות בחירה. כל צעד במאבק שלנו לשוויון הוא עולם ומלואו. זה החושך שנתניהו הכניס לכנסת. הם והוא והאפליה חייבים ללכת".

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ תמר זנדברג, הגיבה כי "‏החושך הקרוי בטעות 'מפלגת נעם' הוסתר כל הבחירות רק כדי לחשוף שבשביל חסינות לנתניהו ידרשו עולם סטייל סיפורה של שפחה. ממשלת ביבי היא לא רק משחק כיסאות פוליטי אלא סכנה מוחשית לשלומן של נשים ולהט"ב".

ח"כ יאיר גולן ממרצ טען: ''נעם רוצה לקחת את ישראל ישירות אל חשכת ימי הביניים. זו הקואליציה שנתניהו מכין לנו כדי לחלץ עצמו מאימת שלטון החוק. נקווה שסער, הנדל ועבאס לוקחים זאת לתשומת ליבם טרם ימליכו את ביבי פעם נוספת''.

כאמור, מפלגת נעם הודיעה הבוקר (ה') כי בכוונתה לדרוש במהלך המו"מ הקואליציוני את הקמתו של מטה ממשלתי בשם מג"ן הע"ם, אשר יחייב את משרדי הממשלה השונים וכלל הגופים הממשלתיים לפעול על-פי עקרונות חוק הלאום.

לצורך כך, בכוונת מפלגת נעם לדרוש את הקמתו של מטה אשר יפעל "לגילוי ונטרול השפעות זרות על מדינת ישראל".

בנוסף צויין בהודעת המפלגה, שנמסרה בשם יו"ר המפלגה אבי מעוז אשר יושבע כחבר כנסת בשבוע הבא, כי הם ימליצו יחד עם רשימת הציונות הדתית לנשיא המדינה על בנימין נתניהו.

בהודעה שפורסמה נכתב "ביום שני הקרוב נמליץ לנשיא המדינה, יחד עם רשימת הציונות הדתית, להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו. במסגרת המו''מ להקמת הממשלה תדרוש נעם שתתקבל החלטת ממשלה המחייבת גופים ממשלתיים לפעול ע"פ עקרונות חוק הלאום.

''לצורך מימוש החלטה זאת תדרוש נעם הקמת מטה ממשלתי חדש (כדוגמת מטה הדיור) בשם "מג"ן הע"ם" (מטה גילוי ונטרול השפעות זרות על מדינת ישראל) שמטרתו למנוע מגורמים זרים אנטי-ישראליים לחדור למערכות הציבוריות במדינת ישראל ולהשפיע על התודעה, לשנות ערכים ולפגוע בחוסן הלאומי. מטה זה יהיה הסמכות הממשלתית הבלעדית המנחה ומבקרת מימוש החלטה זו במוסדות המדינה ובדגש על משרדי החינוך, המשפטים וצה''ל".

עוד הוסיפו בהודעת מפלגת נעם כי "נעם תפעל גם, להחזיר למדינתנו את הצביון היהודי שבשנים האחרונות הלך ונשחק, על ידי הפסקת המיזמים הממשלתיים הפועלים בשבת, שמירת המעמד האישי היהודי על ידי הכפפת מערך הגיור לרבנות הראשית בלבד, ועוד.

''נעם תדרוש לתקן את החלטת הממשלה מס' 2331 המחייבת את מוסדות המדינה לפעול בהתאם להחלטה 1325 של האו"ם, ותפעל לקבלת החלטת ממשלה המחייבת את מערכת הביטחון להחזיר את ערך הניצחון כערך מרכזי של צה"ל, בחינוך המפקדים, בהכשרה הפיקודית ובשיקולי בניית הכח הצבאי וכח האדם."