בן כספית: "בבלפור עובדים קשה על אופציית מנסור עבאס, התהפכתם". ינון מגל: "עבאס התהפך"

בן כספית וינון מגל שבו להתכתשויותיהם, הפעם באשר להקמת ממשלה בתמיכת המפלגות הערביות • "אתה מכשיר את בל"ד"

103FM , י"ט בניסן תשפ"א

לאחר השבוע המסעיר שעבר על הזירה הפוליטית, החליטו בן כספית וינון מגל שהגיע הזמן לעשות מעט סדר בבלגן. כמדי יום, סקרו השניים את הנושאים העדכניים ביותר בגזרה המדינית והפוליטית מהעת האחרונה, ושמרו על טונים צורמים כמיטב המסורת.

בפתח דבריהם, התייחסו בן וינון לנאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אמש (ד'), במהלכו החליט לפנות במסר של שלום אל ראשי ימינה ותקווה חדשה נפתלי בנט וגדעון סער, ואף ביקש מהם להצטרף לממשלת ימין בראשותו.

ינון בתגובה, איחל לבנט בהצלחה בהמשך הדרך: "בנט, לך תעשה ממשלה עם השמאל שהשרים שלך הם תמר זנדברג, מרב מיכאלי ואביגדור ליברמן, ותבנה קואליציה עם שונאי החרדים. קווי היסוד של הממשלה הזו יהיו להעיף את ביבי. אף אחד לא צריך לקרוא לו להישאר בימין. אם בנט יעשה זאת, הוא יסיים את הקריירה שלו".

בן לא הותיר מקום לספק, וביקר את הצהרתו של נתניהו בפני הציבור: "לראש הממשלה לא היו חילוקי דעות עם בנט וסער, אלא פרנויות ואובססיות משוגעות מתוך ביתו. לא יכולה להיות ממשלה עד שהנשיא לא יעניק את המנדט".

על האפשרות להקים ממשלה בתמיכת המפלגות הערביות, אמר כספית: "בבלפור עובדים מאוד קשה על אופציית מנסור עבאס. אני מסביר במשך חודשים שהרשימה המשותפת או חלק ממנה יצביעו מבחוץ, ואתה אומר שאין דבר כזה. תראו איך התהפכתם".

מגל, מצדו, הסביר באופן שלא משתמע לשתי פנים כי "מי שהתהפך זה עבאס, הוא מדבר עכשיו על שיתוף פעולה עם היהודים", ואף הפנה כלפי בן אצבע מאשימה: "אתה מכשיר את בל"ד".