גדעון סער: "נתניהו אנטי לאומי, מפרק את המדינה"

ראש הממשלה מסרב למנות את בני גנץ לשר המשפטים. יו"ר מפלגת תקווה חדשה: אפשר רק לדמיין מה יעשה כאן אם חלילה ירכיב ממשלה.

ערוץ 7 , י"ט בניסן תשפ"א

גדעון סער: "נתניהו אנטי לאומי, מפרק את המדינה"-ערוץ 7
גדעון סער
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

יו"ר מפלגת תקווה חדשה, גדעון סער, הגיב לסירובו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לכנס את הממשלה כדי למנות את בני גנץ לשר המשפטים, לאחר פקיעת כהונתו של גנץ כממלא-מקום.

''מדינה ללא שר משפטים - המשך מסע פירוק המדינה ומוסדותיה על ידי נתניהו. נתניהו הוא לא מחנה לאומי. הוא אנטי לאומי שמעדיף את טובתו האישית על טובת המדינה", אמר סער.

לטענת סער, ''אם זה מה שהוא מעז לעשות בעיצומם של הימים הרגישים האלה - אפשר רק לדמיין מה הוא יעשה כאן אם חלילה יעלה בידו להרכיב ממשלה חדשה''.

מוקדם יותר היום, פרקליט המדינה לשעבר עו"ד שי ניצן מתח ביקורת על סירובו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לאשר את מינויו של בני גנץ לשר המשפטים. בשיחה עם גלי צה"ל אמר ניצן: "הציבור לא מודע להשלכות החמורות של הדבר הזה. כל הזמן צועקים 'משילות', ודווקא מה שקורה כאן זה שהסמכויות עוברות לפקידים".

"זה לא עניין פוליטי שצריך להתגבר על המשקעים - לא יכול להיות שלא יהיו שרים", הדגיש פרקליט המדינה לשעבר. "הציבור לא מבין את חומרת המצב שעומד להיווצר. התרגלנו כבר שאין תקציב חדש מזה שנתיים. פה מגיעים למצב שאין שר תקשורת, לא יהיה ממחר שר משפטים, יש הרבה דברים חיוניים שאי אפשר לבצע".

על רקע תחילת משפטו של נתניהו אמר ניצן: "המצב לא נורמלי, אבל נבצרות מהותית זה דבר מאוד מסובך ותקדימי. העם אמר את דברו בבחירות. היועמ"ש יצטרך להחליט אם הדבר מגיע לכדי כך".

בתוך כך, התנועה לאיכות השלטון תגיש עתירה לבג"צ נגד הממשלה בעקבות אי מינוי שר משפטים חדש למשרד המשפטים.

עו"ד תומר נאור, ראש האגף המשפטי בתנועה לאיכות השלטון, אמר כי "שר המשפטים הוא אחד התפקידים החשובים בממשלה, המשליך בחתימתו על תפקודם הקריטי של משרדי ממשלה אחרים. לא ייתכן ששיקולים זרים שמקורם בנאשם בפלילים המנסה לחמוק ממשפטו ישתקו את פעילות ממשלת ישראל ויפגעו בתפקודה".