רפ״ק עדן טפט הבטינש תשיא את משואת משטרת ישראל

רפ"ק עדן טפט הבטינש, ראש תחום קהילת יוצאי אתיופיה במשטרה, תשיא משואה בערב יום העצמאות

ערוץ 7 , י"ט בניסן תשפ"א

רפ״ק עדן טפט הבטינש תשיא את משואת משטרת ישראל-ערוץ 7
עדן טפט הבטינש
צילום: משטרת ישראל

רפ״ק עדן טפט הבטינש תשיא את משואת משטרת ישראל בערב יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל.

רפ"ק עו"ד הבטינש היא ראש תחום קהילת יוצאי אתיופיה במשטרת ישראל.

עדן נולדה באתיופיה ועלתה לישראל בגיל 9. בשנת 2000, בראשית האינתיפאדה השנייה, נרצח בן-דודה פקד יוסף אסראסה ובעקבות האירוע הטראומטי, החליטה עדן להתגייס למשטרת ישראל לשירות מבצעי במג"ב ולאחר 10 שנים עברה לשרת כקצינת חקירות ושימשה במגוון תפקידים מרכזיים.

במסגרת תפקידה הנוכחי היא אחראית על הקשר בין המשטרה וקהילת יוצאות ויוצאי אתיופיה. תפקיד המחייב היכרות ישירה עם המסורת והתרבות של קהילות יוצאות ויוצאי אתיופיה בישראל. במהלך תקופת הקורונה עסקה רפ"ק הבטינש בפעילות הסברתית בקרב יוצאות ויוצאי אתיופיה, לצורך הנגשת המידע על מחלת הקורונה ועידוד החיסונים.

השרים הממונים שרת התחבורה מירי רגב ושר התרבות והספורט, חילי טרופר מסרו "שמחנו לבשר לרפ"ק עו"ד עדן טפט הבטינש על בחירתנו בה להשיא לראשונה את משואת משטרת ישראל ביום העצמאות ה- 73 למדינת ישראל. חשוב היה לנו שהשנה תהיה נציגות בטקס של המשטרה, הפועלת ללא לאות לביטחונם האישי של אזרחי ישראל. רפ"ק הבטינש היא שוטרת מצטיינת במשטרת ישראל ומביאה לידי ביטוי את האחווה הישראלית הן בפועלה כראש תחום קהילת יוצאי אתיופיה במשטרה והן בעשייתה החברתית - ערכית, הנעשית הרבה מעבר להגדרת תפקידה.

רפ"ק עו"ד הבטינש בחרה לשרת תחילה במג"ב ואחר כך במשטרת ישראל מתוך תחושת שליחות ודבקות בערכי הנתינה והמצוינות, שקיבלה מבית וממשפחתה.

רפ"ק עו"ד הבטינש פעלה מסביב לשעון בשנה מורכבת וקשה זאת מתוך מודעות לגודל השעה ומתוך רצון לסייע היכן שהיה צריך בין במסגרת העבודה השוטפת כבכירה במשטרת ישראל ובין הרבה מעבר למסגרת זאת. היכרותה עם התרבות, המסורת והמנהגים של יוצאות ויוצאי אתיופיה מסייעת לה במהלך תפקידה לחזק ולהעצים את גשר האחווה הישראלית, על כל חלקיו. עדן היקרה, בפועלך, המשופע בנתינה לזולת, את מעצימה את תפקידה החשוב הנוסף של משטרת ישראל- חיזוקה של הלכידות החברתית- ערכית בישראל תוך טיפוחם של גשרי תרבות, חינוך, בטיחות ובטחון".

מפכ"ל המשטרה רנ"צ יעקב שבתאי ציין "עדן, בחירתך להשיא משואה זהו רגע מרגש עבור כל שוטרת ושוטר בארגון. רגע קטן של גאווה והכרה בפועלם של השוטרות והשוטרים. חיזוק והעמקת הקשר עם הקהילה הוגדר כמטרה מרכזית בארגון ולך עדן יש חלק משמעותי במשימה חשובה זו".