ציפי הרפנס
ציפי הרפנס צילום משפחתי

ציפי הרפנס, בת 44, מנהלת תיכון אמי"ת טכנולוגי בבאר שבע, תשיא משואה בערב יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל.

בהחלטה נאמר כי "עובדות ועובדי ההוראה המציאו עצמם מחדש, לא רק כמורים ומנחים 'בשלט רחוק', אלא גם כתומכים מנטאליים לתלמידיהם שהיו ספונים בבית. ציפי הביאה לידי ביטוי את האחווה הישראלית לא רק בתפקודה למופת כמנהלת בית ספר בעת המאתגרת הזאת, אלא גם עת שנודע לה שתלמידה צפוי לעבור השתלת כליה וליוותה אותו לאורך כל השיקום ואף התנדבה למשמרות שמירת לילה לצדו והפכה לחלק בלתי נפרד ממשפחתו הקרובה".

הרפנס נמצאת בתחום ההוראה מזה 25 שנה, לתיכון אמי"ת טכנלוגי בבאר שבע הגיעה לפני כ-8 שנים לאחר שנים רבות באולפנת אמי"ת אוריה בעיר בה ניהלה וריכזה את מקצוע מדעי המחשב. תלמידה של הרפנס, שעבר את הליך ההשתלה בהצלחה קיבל את תרומת הכליה באמצעות ארגון ״מתנת חיים״ מיסודו של הרב ישעיהו הבר ז״ל שנפטר השנה ממגיפת הקורונה. העמותה מציינת בימים אלה 1000 תורמים ונתרמים. "סיפורם של ציפי ותלמידה מגלם בתוכו את שרשרת החסד הישראלית של נתינה בגוף ובנפש ומכל הנשמה", נאמר.

השרים הממונים שרת התחבורה מירי רגב ושר התרבות והספורט חילי טרופר מסרו: "שמחנו לבשר לציפי הרפנס על הבחירה בה להשיא משואה ביום העצמאות ה- 73 למדינת ישראל. ציפי, מנהלת מצטיינת במערכת החינוך בבאר שבע, מייצגת את מסירות הנפש, המחויבות והערכיות של עובדות ועובדי ההוראה בישראל בכל עת ובמיוחד בימי קורונה. עובדי מערכת החינוך בישראל התגייסו בכל מאודם ויצירתיותם על מנת להעשיר את תלמידי ואת תלמידות ישראל, בידענות ובעולם רוחני וערכי, בעתות הסגר, הריסון המהודק והחזרה לספסל הלימודים, שבין הסגרים. אנשי ונשות החינוך המציאו עצמם מחדש והצליחו, על אף האתגרים, להגיע ללבבות התלמידים ולהעשיר את עולמם בידע.

''ציפי, מנהלת, שהיא לתפארת מדינת ישראל, תמכה בשנה החולפת, בתלמידה, שעבר השתלת כליה. ציפי היוותה לו, כלשונו, 'אמא שניה', עת לא משה ממיטת חוליו אף בלילות. תלמידה של ציפי, שלו דאגה בכל מאודה, זכה לתרומת כליה דרך ארגון החסד המופלא מיסודו של הרב הבר ז"ל, שנפטר בדמי ימיו ממחלת הקורונה.

''סיפורה של ציפי, שלתוכו שזורים סיפוריהם של תלמידה ושל ארגון החסד 'מתנת חיים', מאפיינים יחד את שפע הטוב, הנתינה והאחווה הישראלית במלוא מובנם.

''ציפי היקרה, במעשייך ובקשר, שאת יוצרת עם תלמידייך ומשפחותיהם, את מביאה לידי ביטוי את הערכים הנעלים ביותר במקצוע החשוב והמרכזי ביותר בכל חברה, החינוך. את, חברותייך וחברייך, עובדי ההוראה, 'הדואגים לדורות ומחנכים אנשים' מהווים את עמוד השדרה של החוסן הרוחני שלנו, המסד לילדי ישראל. מערכת החינוך הישראלית התברכה בך וביכולתה לחולל פלאים של נתינה, של אהבת הזולת ושל אור גדול של לכידות ואחווה בחברה הישראלית", הוסיפו השרים.

ד"ר אמנון אלדר, מנכ''ל רשת אמי''ת, אומר כי ''ציפי הרפנס היא סמל ומופת לאשת חינוך שחיה את שליחותה לא רק בין הצלצולים אלא 24/7''. אלדר מברך על ההחלטה דווקא בשנת הקורונה להוקיר את המורים בטקס הדלקת המשואות. "המורים בישראל ראויים לצל''ש אזרחי על מסירותם למען התלמידים ואין כמו ציפי הרפנס הראויה לייצגם".