כדורגל
כדורגל צילום: istock

קפטן נבחרת ישראל נגד האוהדים והפרשנים. אחרי פתיחה חלשה של קמפיין מוקדמות נוסף, עם הפסד לנבחרת דנמרק בבית, תיקו מאכזב מול סקוטלנד גם כן בבית וניצחון בקושי רב על מולדובה החלשה בחוץ ואחרי פיגור מביך, התראיין היום (חמישי) קפטן נבחרת ישראל בכדורגל ביברס נאתכו ותקף בחריפות את המבקרים הרבים.

בראיון לליאן וילדאו ועמית לוינטל בתוכנית "כאן ספורט" בכאן רשת ב', טען נאתכו כי הביקורות הרבות עליו נובעות בעיקר בשל עובדת היותו צ'רקסי ולא יהודי.

נאתכו אמר את הדברים בהתייחסו לשריקות הבוז שקיבל במשחקי הנבחרת האחרונים, כמו גם הביקורות הגדולות ברשתות החברתיות כלפיו וכלפי הצבתו בהרכב הפותח של הנבחרת, ואמר: "זה קודם כל חד משמעית בגלל שאני לא יהודי, זאת אחת הסיבות המרכזיות".

"הסיבה המרכזית היא שאנשים יושבים כל היום באולפנים, מסיבות גזעניות וכל הזמן מכרסמים ומכרסמים וכשאתה אומר לאנשים כל הזמן רע ורע בסוף הם גם חושבים רע, גם אם זה פחות צודק".

בהמשך טען נאתכו כי כלפי קפטן יהודי לא היו ביקורות כאלה ואמר כי זהו הלך הרוח בחברה הישראלית. "לא ניתמם, אתם רואים מה קורה ולצערי זה לא רק בכדורגל. המצב שלנו הלך לכיוון הלא חיובי".

זו לא הפעם הראשונה בה נאתכו נמצא בלב הסערה בשל מוצאו הלא יהודי, כאשר שחקן נבחרת ישראל לשעבר אייל ברקוביץ' התבטא נגדו כי הוא אינו ראוי לשמש קפטן הנבחרת ואף לא ללבוש את מדי הנבחרת זאת בשל העובדה כי אינו שר את המנון המדינה, 'התקווה'. אמירה זו של שחקן העבר גררה תגובות רבות וסערה גדולה וכעת טוען נאתכו כי הביקורות כלפיו הן רק בשל טיעונים מעין אלו הגובלים בגזענות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו