מנסור עבאס: אני לא חלק משום גוש - לא בימין ולא בשמאל

יו"ר מפלגת רע"מ: "אם לא נשכיל עכשיו להוריד את הבורות והגזענות - נשאיר לדור הבא מציאות מורכבת, מסוכנת ובלתי אפשרית".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בניסן תשפ"א

יו"ר רע"מ מנסור עבאס נשא הערב (חמישי) נאום בנצרת לקראת סבב הפגישות עם נשיא המדינה אך סירב לומר על מי ימליץ.

"אני, מנסור עבאס, ערבי גאה, אזרח מדינת ישראל שעומד בראש התנועה הפוליטית הגדולה בחברה הערבית", פתח יו"ר רע"מ.

"אני דוגל באומץ רב בשלום ובביטחון הדדי. אני מושיט יד בשמי ובשם חבריי בציבור הערבי שבחר בנו, כדי לייצר הזדמנות לחיים משותפים בארץ הקדושה והמבורכת לבני שלוש הדתות ושני העמים".

"בניגוד לכל הפוליטיקאים, אני לא פסלתי איש. הגישה שלי היא מה כן ופחות מה לא. אם לא נשכיל עכשיו להוריד את הבורות והגזענות - נשאיר לדור הבא מציאות מורכבת, מסוכנת ובלתי אפשרית".

עבאס נמנע מלהצהיר הערב על מי תמליץ רע"ם לנשיא בשבוע הבא, על ראש הממשלה נתניהו או על נציג מגוש השינוי. הוא אמר כי הוא "לא רוצה להיות חלק משום גוש - בימין או בשמאל".

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר אמר בתגובה כי נאום עבאס מנסה להציג כ-"דובי חמוד" את מי ששייך לתנועה האסלאמית, תומך בחמאס, ומקדש רוצחי תינוקות, כלשונו. "קואליציה שתישען על עבאס תהיה הסוף של הימין ואין לנו מנדט לפעול כך", אמר.

מוקדם יותר שר הביטחון בני גנץ פרסם הודעה בשפה הערבית, "חוק הלאום שהוא קידם, ביטול ודחיית היישום של ההחלטות על הסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב, עצימת העין מהיעדר הטיפול בפשיעה בחברה הערבית - זה לא השתנה, וזה לא ישתנה", כתב גנץ, "עכשיו, כשהוא צריך אתכם, הוא יספר סיפורים ויבטיח הכל- הוא משקר".

"אתה מייצג 160 אלף אזרחים שביקשו עתיד טוב יותר. אל תפקיר אותם למזימת אפריל של ביבי. זה יהיה סופך הפוליטי, וטרגדיה פוליטית לכל אזרחי ישראל".