הרב יוחנן פריד: ירושלים חזרה להיות עיר העלייה לרגל

יו"ר בית הרב קוק מספר בהתרגשות על ההתעוררות של ירושלים בחג הפסח השנה לאחר שנת הקורונה ומספר סיפורים על הרב קוק, ירושלים ופסח.

ערוץ 7 , י"ט בניסן תשפ"א

לכבוד חג הפסח ובערב שביעי של חג, אנו פוגשים את הרב יוחנן פריד, יו"ר בית הרב קוק, שרואה מקרוב כיצד ירושלים לובשת חג, במיוחד לאחר שנה מאתגרת וקשה של סגרים וריחוק חברתי.

"אנחנו מתקרבים כבר ברוך השם לסופו של חג הפסח של השנה", אומר הרב פריד, "בחג הזה הארץ שמחה, ירושלים חזרה להיות עיר שעולי רגל עולים לה באלפים. השמחה פורצת כל גבול ויש הרגשה שצריך לפצות את מה שלא היה בשנה שעברה".

במהלך הראיון המיוחד מספר הרב פריד סיפורים הקשורים לחג הפסח של הרב קוק ובמיוחד חג הפסח של הרב קוק בירושלים.

"חג הפסח הוא כמובן פסגה גבוהה מאוד בעולמו הרוחני של הרב קוק", מציין הרב פריד, "משום שכשמו כן הוא - חג החירות. הרב קוק חווה במשך חייו בארץ וגם לפני בואו לארץ את החשיבו בכמיהה לגאולה".

הרב פריד מתייחס גם להתפתחותו ופריחתו של בית הרב קוק בסיוע עיריית ירושלים: "היום אנחנו שמחים מאוד לראות שהבית הזה (בית הרב קוק) חוזר ותופס את מקומו במרכז העיר ירושלים".

"מאות באים לבקר מדי שבוע", מספר הרב פריד, "התקופה של הקורונה בוודאי השביתה את הפיעלות. היום בערב שביעי של פסח אנו מציינים את פתיחתו המחודשת של בית הרב קוק לציבור הרחב. ברוך ה' נעצרה המגיפה ולא תשוב עוד".

"בית הרב קוק ימשיך להתנוסס, למשוך קהל ולהתייחד עם רעיונותיו של הרב קוק של אהבת ישראל ושל האמונה בקדוש ברוך הוא", מוסיף הרב פריד, "האמונה בניסים מחד גיסא, ובהתנהגות השוטפת של יהודים החוזרים לארצם מאידך גיסא".