חשש בארה"ב: גל רביעי של קורונה?

מספר הנדבקים היומי בשבוע האחרון עלה ב-17 אחוזים, כאשר 25 מדינות רשמו עלייה משמעותית במספר החולים החדשים.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ט בניסן תשפ"א

חשש בארה"ב: גל רביעי של קורונה?  -ערוץ 7
ניו יורק
צילום: איסטוק

חשש בארה"ב כי הגל הרביעי של הקורונה כבר החל. על פי אתר החדשות Axios נרשמו בשבוע האחרון בממוצע 63 אלף נדבקים חדשים מדי יום, עלייה של 17 אחוזים לעומת השבוע הקודם.

לפחות 25 מדינות רשמו עלייה משמעותית במספר הנדבקים החדשים, כאשר חמש מדינות בלבד הצליחו לרשום ירידה במספר החולים החדשים.

החשש בקרב רשויות הבריאות בארה"ב הוא שהעובדה שמדינות רבות החליטו להסיר חלק גדול מההגבלות שהטילו על האזרחים, הביאו לתחילת הגל הרביעי של הקורונה מוקדם מהצפוי למרות מבצע החיסונים הנרחב.

על פי אתר The Hill בשיאו של הגל השלישי של הקורונה, בחודש ינואר האחרון, נרשמו כמעט מדי יום 250 אלף נדבקים חדשים, והחשש בארה"ב הוא כי המספרים כעת יחלו לעלות בצורה דרמטית, למרות שהתקווה היא כי 100 מיליון בני האדם שכבר חוסנו תמתן את ההתפרצות המחודשת.

מנהלת המרכז לבקרת מחלות זיהומיות בארה"ב, רשל וולנסקי, אמרה בתדרוך לעיתונאים כי היא חוששת מגל רביעי של קורונה. "יש לנו כל כך הרבה למה לצפות, כל כך הרבה הבטחה ופוטנציאל למקום בו אנחנו כעת, כל כך הרבה סיבות לתקווה. אבל כעת אני ממש מפחדת", אמרה וולנסקי.

גם הנשיא ג'ו ביידן התייחס לעלייה המשמעותית במספר הנדבקים החדשים והחשש כי ארה"ב החלה לחוות את תחילתו של גל רביעי, וקרא למושלים וראשי הערים להחזיר את חובת חבישת המסיכות וההגבלות השונות שהוסרו בשבועות האחרונים.

"אני חוזר וקורא לכל מושל, לכל ראש עיר ומנהיג מקומי לשמור או להחזיר את חובת חבישת המסיכה. בבקשה, זו לא פוליטיקה. להחזיר את החובה לחבוש מסיכה אם הסרתם אותה", אמר ביידן.