מועצת יש"ע: רע"מ מפלגה אנטי-ציונית

יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני: אפשר להקים מחר קואליציה של ממשלת ימין - כל מה שהוא צריך לעשות זה להפסיק עם כל השטיקים וללכת הביתה.

ערוץ 7 , כ' בניסן תשפ"א

יו"ר מועצת יש"ע, דוד אלחייני, הגיב בראיון ברשת ב' לנאומו של ח"כ מנסור עבאס אתמול בנצרת וקרא לראש הממשלה נתניהו לעזוב את תפקידו.

"לא הופתעתי. יד אחת מושטת קדימה ויד שנייה מסתירה את הכוונות שלה. אנחנו צריכים להוקיע כל ניסיון להוליך שולל את ציבור הבוחרים - רה"מ התחייב לפני הבחירות שלא ישב עם מנסור עבאס. רע"מ היא מפלגה אנטי-ציונית", אמר.

אלחייני, שתומך בגדעון סער, הוסיף: "הכול בידיים של ראש הממשלה. אפשר להקים מחר קואליציה של ממשלת ימין - כל מה שהוא צריך לעשות זה להפסיק עם כל השטיקים ולהגיד 'אחרי 4 מערכות בחירות אני הולך הביתה'".

אמש דווח כאן כי מפלגת הציונות הדתית עומדת בפני דילמה: האם להמליץ לנשיא המדינה להטיל את הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו, למרות שזה האחרון מנהל מגעים עם מנסור עבאס ומפלגת רע''מ, ופועל להקים ממשלה שתישען על תמיכה ערבית.

גורמים במפלגה סיפרו לערוץ 7 כי הם חוששים להמליץ על נתניהו כפי שהתחייבו, ואחר כך לגלות שנתניהו מקבל את המנדט מהנשיא כדי להקים ממשלה עם רע''מ.

מקורבים לסמוטריץ' הביעו זעם על ראש הממשלה ואמרו לחדשות 12: ״אותם חלקים חסרי אחריות וקצרי רואי בימין שנופלים לרגלי מנהיג תנועה אסלאמית שבנאום המפוייס ביותר שלו לא מכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית מוכיחים שהרבה יותר קל להוציא את היהודים מהגלות מאשר את הגלות מהיהודים״.