בית הרב קנייבסקי מבהיר

בעקבות הפרסום אמש בחדשות 12 הובהר מבית הרב חיים קנייבסקי כי "עדיף שת"פ עם מי שמכבד את הדת על פני מי שרודף את הדת", כלשון ההודעה

בן שאול , כ' בניסן תשפ"א

בית הרב קנייבסקי מבהיר-ערוץ 7
הרב קנייבסקי
צילום: ללא

בעקבות הפרסום אמש בחדשות 12 לפיו מנהיג הציבור הליטאי הרב חיים קנייבסקי אמר בשיחות סגורות כי הוא מעדיף להקים ממשלה עם הערבים, הבהירו היום (ו') אנשי בית הרב את דבריו.

לדברי בית הרב קנייבסקי, יש לתעדף שת"פ עם מי שמכבד את הדת על פני אלו שרודפים את הדת.

"הרב נשאל על האפשרות להקמת ממשלה שתשען על תמיכת המפלגות הערביות מול תמיכה ממפלגות אנטי דתיות ואמר כי עדיף שיתוף פעולה עם מי שיכבד את הדת והמסורת היהודית על פני מי שרודף את הדת", נמסר מבית הרב.

על רקע הפלונטר הפוליטי בהיעדר 61 מנדטים לאף גוש, צוטטה אמש עמדתו של מנהיג הציבור הליטאי הרב חיים קנייבסקי בכל הנוגע לשיתוף פעולה פוליטי אפשרי עם מפלגתו של מנסור עבאס.

על פי דיווחו של עיתונאי חדשות 12 יאיר שרקי, הרב קנייבסקי סבור כי מוטב לשתף פעולה עם נציגים ערביים שמרניים הרואים עין בעין את הכבוד לדת על פני השמאל הישראלי.

לדבריו, הרב קנייבסקי סבור שישנו מגוון נושאים שהמפלגה הערבית מסכימה עם עמדתן של המפלגות החרדיות, בין היתר בסוגיית הגיוס, ערכי המשפחה, ונושאים נוספים הנוגעים לסטטוס קוו בענייני דת ומדינה.

מלבד עמדתה זו של יהדות התורה, בש"ס כבר הצהירו כי פניהם לשיתוף פעולה אפשרי עם מנסור עבאס.

תחילה היו אלה חברי הכנסת של המפלגה שבראיונות לכלי התקשורת במהלך השבוע האחרון לא פסלו שת"פ פוליטי עמה ובהמשך אף הפך לרקימת מגעים שקטים בין הליכוד לרע"מ.

לאורך השבוע האחרון פורסם כי יו"ר ש"ס השר אריה דרעי מנהל מגעים ישירים בין הצדדים במטרה להוביל ממשלה בראשות נתניהו בהישענות על מפלגת רע"מ.